TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Hasištejn

Hrad Hasištejn, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Hasištejn: Hlídač pokojů
Hrad Hasištejn Mapa Mapa hotelů Hrad Hasištejn

Hrad HasištejnHrad Hasištejn

Související témata

Hrad Hasištejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Hasištejn


Zobrazit všechny »


Hrad Hasištejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Hasištejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Hasištejn a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:05:34, Nadmořská výška: 563m, Adresa: 22318, 431 58 Místo, Česká republika, Telefon: +420 474 65 12 75, WWW stránky:

Hrad Hasištejn je gotický hrad. Stojí na ostrohu u obce Místo blízko cesty z Chomutova do Klášterce nad Ohří v České republice. Hrad Hasištejn je dostupný autem nebo je možné využít pěší trasy z obce Prunéřov. Hrad Hasištejn byl vybudován k obraně cest vedoucích z Německa. Měl strategický význam. Nechal jej ve 14. století postavit Fridrich I. ze Šumburka pro Jana Lucemburského. Ten mu Hrad Hasištejn dal do zástavy. Šumburkům tak hrad zůstal až do roku 1418, kdy jej dobil Mikuláš Chudý z Lobkovic. Ten jej poté dostal od Václava IV. do zástavy. Hrad nechal postupně opravit. Na rekostrukci se podíleli i jeho potomci. V 16. století byl však Hrad Hasištejn opuštěn a postupně začal chátrat. V současné době je hrad přístupný. Prohlídka je individuální. K vidění jsou sklepní prostory, kaple, malá a velká věž s vyhlídkou a zbytky interiérů. U hradu se nachází restaurace, kde je možné zakoupit vstupenky na prohlídku. Otevřeno je celoročně. Vstupné dospělí 30,-Kč, dítě 15,-Kč.

Informace a fakta

GPS: 50.4451, 13.2573
Nadmořská výška: 563 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:28:15

Hrad Hasištejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-02-23 12:37:47
Jeden z nejdůležitějších hradů českého Krušnohoří s vazbami na historii měst Kadaně a Chomutova. Založen na přelomu 13. a 14. století, dnes ve stavu udržované, romanticky upravené ruiny s vyhlídkovou věží a restaurací.

Města a obce v okolí

Klášterec nad Ohří (8km)Kadaň (8km)Chomutov (11km)Perštejn (13km)Jirkov (15km)Okounov (14km)Vejprty (17km)Bärenstein (17km)Jáchymov (25km)

Webmap: 1 2 3