TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Hamrštejn

Hrad Hamrštejn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Hamrštejn: Hlídač pokojů
Hrad Hamrštejn Mapa Mapa hotelů Hrad Hamrštejn

Související témata

Hrad Hamrštejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Hamrštejn


Zobrazit všechny »Hrad Hamrštejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Hamrštejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Hamrštejn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:33:28, Nadmořská výška: 361m, Adresa: U Přádelny 158, 460 01 Liberec, Česká republika

Hrad Hamrštejn je zřícenina hradu ze 14. století. Nachází se v severní části České republiky , nedaleko města Liberec , cca 3 km jižně od města Chrastava . Hrad Hamrštejn leží vysoko na skalnatém ostrohu, kolem kterého teče teče dokola řeka Lužická Nisa. Ve středověku Hrad Hamrštejn chránil cestu z Liberce do Žitavy a blízké doly na vzácné kovy. Do dnešních dnů se zachovala jen obvodová zeď vysoká přibližně 2m, zbytky ze dvou věží a zdi obytné budovy. Přesné založení hradu není známo. První zmínky se objevují od roku 1357. Od roku 1433 obývala Hrad Hamrštejn husitská posádka. Po ukončení husitských revolučních bouří se na hradu vystřídalo několik dalších majitelů, ale v roce 1558 je už uváděn jako pustý hrad. V roce 1826 postavili dva liberečtí podnikatelé Siegmund a Neuhauser pod hradem textilní továrnu. Hrad Hamrštejn je volně přístupný. Nevede k němu žádná značená turistická cesta, ale to není třeba. Hned pod hradem se totiž nachází vlaková zastávka Machnín - hrad u které se také setkává žlutá turistická trasa a cyklostezka s názvem Krajem pískovcových skal. Odtud vede na hrad vyšlapaná, asi 300 metrů dlouhá cesta.

Informace a fakta

GPS: 50.7858, 14.9703
Nadmořská výška: 361 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:19:01

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Hamrštejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-30 16:04:13
Na Hmrštejn se asi nejlépe dostanete pokud přijedete vlakem přímo pod hrad na zastávku Machnín hrad. Výlet na zříceninu se dá spojit s pěknou procházkou po okolí a dojít můžete třeba do Chrastavy, kde je také nádraží. Pod hradem je přes řeku postavená zajímavá ruční lanovka kde se můžete přetáhnout na druhý břeh i s kolem třeba. V Chrastavě je docela pěkné hasičské muzeum.

Města a obce v okolí

Kryštofovo Údolí (3km)Chrastava (3.5km)Liberec (6km)Rynoltice (11km)Bedřichov (12km)Šimonovice (11km)Hrádek nad Nisou (12km)Janov nad Nisou (14km)Jablonné v Podještědí (15km)

Webmap: 1 2 3