TIXIK.cz » Hrady a zámky » Polsko » Západopomořsko » Hrad Darlowo

Hrad Darlowo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Darlowo: Hlídač pokojů
Hrad Darlowo Mapa Mapa hotelů Hrad Darlowo

Hrad DarlowoHrad Darlowo

Související témata

Hrad Darlowo: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Darlowo


Zobrazit všechny »


Hrad Darlowo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Darlowo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Darlowo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Zamek RycerskyHrady a zámky30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 14:59:30, Adresa: Zamkowa 2, 76-150 Gmina Darłowo, Polsko, WWW stránky:

Hrad Darlowo je středověké sídlo, které je známé také jako hrad knížat pomořanských. Nachází se v Polsku , na řece Wieprza, ve vnitrozemí a nedaleko pobřeží Baltského moře. Místo, kde byl vybudován Hrad Darlowo, je jedno z mála míst, které si uchovalo svůj původní charakter a podobu.

Pohledy do historie

Historie památky Hrad Darlowo sahá do 14. století. Sídlo sloužilo jako rezidence pomořanských knížat. Za třicetileté války byla budova vážně poničena četnými útoky Švédů. Po podepsání Vestfálského míru Hrad Darlowo převzali Braniboři. Král Erik, též nazývaný poslední baltský Viking, tam strávil poslední desetiletí svého života. Král Erik vládl od 2. poloviny 14. století do začátku 15. století v Dánsku, Švédsku a Norsku. Zajímavé je, že na Hrad Darlowo údajně ukryl nepoctivě získaný poklad, který zůstává tajemstvím tohoto hradu, protože dodnes nebyl nalezen.

Zajímavosti

Momentálně poskytuje Hrad Darlowo nově zrestaurované místnosti, které jsou sami o sobě zajímavá atrakce místního muzea. Chlouba tohoto muzea je ukázka starých dřevořezeb, portrétů princů z Pomořanska, unikátního historického nábytku, církevního umění a zajímavá expozice artefaktů z Dálného východu. Pozoruhodná je mučírna, která je umístěná ve sklepě a tapisérie z 20. století, na které je vyobrazen král Erik. V kapli pod věží se nachází hrobky a v jedné z nich byly uloženy ostatky krále Erika. Místo oplývá bohatou historií a tajemnem. Přímo pod opevněním hradu se nachází Nautileum, kde jsou vystaveny expozice námořnických předmětů. Za prohlídku také stojí barokní radnice na západní straně náměstí a kostel Panny Marie, který stojí hned za radnicí. Toto místo ve Vás zanechá silný zážitek a zároveň Vám poskytne mnoho nových informací z historie Polska .


Informace a fakta

GPS: 54.4199, 16.4119
Nadmořská výška: 6 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:02

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.muzeumdarlowo.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Darlowo: Recenze

Hrad Darlowo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Darlowo (0.1km)Dąbki (8km)Wicie (10km)Rusinowo (12km)Jarosławiec (16km)Unieście (27km)Krąg (30km)Mścice (31km)Koszalin (30km)

Webmap: 1 2 3