TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Czocha

Hrad Czocha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Czocha: Hlídač pokojů
Hrad Czocha Mapa Mapa hotelů Hrad Czocha

Hrad CzochaHrad Czocha

Související témata

Hrad Czocha: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Czocha


Zobrazit všechny »


Hrad Czocha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Czocha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Czocha a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:19:35, Adresa: Sucha, Gmina Leśna, Polsko, Telefon: +48 75 721 15 53, WWW stránky:

Hrad Czocha je goticko - renesanční pevnost na jihu Polska . Nachází se u jezera Leśniańskie. Díky svému atraktivnímu vzhledu se stal místem, které velmi často vyhledávají filmoví režiséři.

O hradu

Hrad Czocha byl postaven v polovině 13. stol. na podnět českého krále Václava II. (1271–1305) jako obranná tvrz česko-polské hranice. Roku 1434 byl hrad Czocha obsazen husity. Během třicetileté války odolal nájezdům Švédů. Od roku 1453 byl součástí majetku vlivného a bohatého rodu Nostitzů, kteří mu vládli 250 let. Johann von Nostitz zahájil v polovině 16. stol. velkou přestavbu, a na jeho objednávku byl středověký hrad byl přestavěn na romantickou renesanční rezidenci. V roce 1793 hrad vyhořel. Hrabě Nostitz ho však nechal ve velmi krátké době zrekonstruovat. Počátkem 20. století změnil hrad Czocha majitele. Novým pánem se stal Ernest Gütschow z Drážďan. Po 2. světové válce byl hrad znárodněn a stal se rekreačním střediskem vlivných osob Polské lidové armády.

Prohlídková trasa

Hrad Czocha nabízí turistům prohlídku architektonicky nejzajímavějších místností. Můžete navštívit např. dvoupatrový rytířský sál či knížecí ložnice s impozantní manželskou postelí s baldachýnem. Na hradě najdeme i tajné podzemní chodby, bastion či věž.

Hrad Czocha ve filmech

Z filmů, které ve zdejších interiérech a exteriérech byly natočeny, můžeme jmenovat např: "Kde je pan generál" (Gdzie jest generalo) , "Tajemství pevnosti šifer" (Tajemnica twierdzy szyfrow) a dokumentární pořad "Senzace 20. stol. " (Sensacje XX. wieku) .


Informace a fakta

GPS: 51.0295, 15.3032
Nadmořská výška: 292 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:23:44

Hrad Czocha: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 12010-07-17 19:52:24
Jakožto staronoví usedlíci ve Frýdlantě jsme dneska vyrazili na prohlídku okolí. Jelikož za mého dětsví byla hranice do Polska ještě dost ostrá, rozhodli jsme se začít dneska s průzkumem tam. Původně jsme chtěli jen prozkoumat možnosti koupání u Lešné, nakonec jsme skončili v hradě Czocha.
Hrad je přístupný zdarma, ale je nutné platit parkovné 5 Zlotých...nebo 40 v českých.

V hlavní části hradu je hotel, na poměrně pěkném nádvoříčku si můžete zajít na kafe. Jinak lze ale pobrousit zdarma okolo, po středověkých ochozech, je tam i jakási mučírna.Celkem nám prohlídka zabrala tak 20 minut.

Nás zajímalo původně hlavně koupání, protože Czocha je přesně mezi 2 menšíma jezerama. Hrad lze obejít a dole se i koupnout, tam je to poměrně snesitelné až romantické (skály, úžinka a tak) . Nejsem si ale jistá, zda by bylo možný vytáhnout aj ručník a lehnout si tam.

Obě jezera jsou typ "Mácháč". Lze zaparkovat jen na placených parkovištích u kempů, jinak se tam asi nedá dostat (zkoušeli jsme to) . Kempy mají své pláže, diskotéky a občerstvení.

Cestou do Czochy jsme projížděli Lešnou, která má docela roztomilé náměstí i s cukrárnou a jde tam asi docela dobře nakoupit.

Byli jsme docela překvapení tím vyloženě turistickým ruchem. Na české straně jsou jen rozmarné sudetské vesničky, všude se parkuje zdarma :)

Města a obce v okolí

Leśna (2.7km)Gryfów Śląski (8km)Pobiedna (10km)Świeradów-Zdrój (14km)Przecznica (15km)Lwówek Śląski (22km)Stara Kamienica (23km)Zgorzelec (25km)Bogatynia (28km)

Webmap: 1 2 3