TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Chojnik

Hrad Chojnik - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Chojnik: Hlídač pokojů
Hrad Chojnik Mapa Mapa hotelů Hrad Chojnik

Hrad ChojnikHrad Chojnik

Související témata

Hrad Chojnik: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Chojnik


Zobrazit všechny »


Hrad Chojnik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Chojnik Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Chojnik a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:08:53, Nadmořská výška: 607m, Adresa: Zamkowa, 58-500 Jelenia Góra, Polsko, Telefon: +48 75 755 63 94, WWW stránky:

Hrad Chojnik se nachází na stejnojmenném vrchu nad městem Jelenia Góra na jihu Polska .

Pohled do historie

Kamenný hrad nechal postavit kníže Bolko II Malý. Koncem 14. století se stal majitelem hradu rod pánů von Schaffgotsch. Během třicetileté války byl však hradní pán obviněn ze zrady císaře a následně popraven. Hrad Chojnik byl poté zkonfiskován a sídlilo tam císařské vojsko. Díky své poloze na strmé skále hrad Chojnik nikdy dobyt. Roku 1675 po zásahu bleskem na hradě vypukl požár, který zničil veškeré dřevěné části hradu. Hrad Chojnik, ze kterého zbyla jen kamenná zřícenina, se pak už nepodařilo obnovit a v nezměněné podobě zůstal dodnes. Tento kdysi významný hrad naštěstí neupadl v zapomnění.Malebná zřícenina hradu láká turisty už od konce 18. století , takže roku 1822 v něm byl vybudován hostinec s možností najmout si průvodce pro výlety do okolí. V polovině 19. století byla dokonce v obnovené severní baště otevřena turistická bouda, která je po částečných úpravách v provozu dodnes. Po druhé světové válce však hrad začal chátrat a změnu přineslo až Rytířské bratrstvo hradu Chojnik, které na hradě sídlí. Každoročně v polovině září toto bratrstvo pořádá rytířské slavnosti a turnaj ve střelbě z kuše.

Jak se sem dostat

Hrad Chojnik je přístupný po třech turistických stezkách. Můžete vyrazit buď z města Jelenia Gora - městské části Sobieszów po nenáročné červené značce, nebo po černé, která vede Zbojnickými skálami, anebo po zelené značce přes Pekelné údolí.


Informace a fakta

GPS: 50.8338, 15.6442
Nadmořská výška: 607 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:23:43

Hrad Chojnik: Recenze

Hrad Chojnik prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Podgórzyn (2.6km)Przesieka (3.2km)Piechowice (4.1km)Sosnówka (6km)Wojcieszyce (5km)Szklarska Poręba (8km)Miłków (9km)Mysłakowice (9km)Karpacz (10km)

Webmap: 1 2 3