TIXIK.cz » Hrady a zámky » Velká Británie » Anglie » Isle of Wight » Hrad Carisbrooke

Hrad Carisbrooke - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Carisbrooke: Hlídač pokojů
Hrad Carisbrooke Mapa Mapa hotelů Hrad Carisbrooke

Hrad CarisbrookeHrad Carisbrooke

Související témata

Hrad Carisbrooke: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Carisbrooke


Zobrazit všechny »


Hrad Carisbrooke: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Carisbrooke Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Carisbrooke a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Hrad NorrisHrady a zámky9km
Cowes CastleHrady a zámky9km
Fort RedoubtHrady a zámky14km
Hrad HurstHrady a zámky17km
Hrad CalshotHrady a zámky15km
Southsea LighthouseHrady a zámky19km
Beaulieu Palace HouseHrady a zámky18km
Hrad NetleyHrady a zámky21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:32:43, Adresa: 1 Carisbrooke Castle, Newport, Isle of Wight PO30 1XY, UK, Newport, PO30 1XY, Telefon: +44 1983 522107, WWW stránky: ,

Hrad Carisbrooke leží na předměstí města Newport , na ostrově Isle of Wight, ve Velké Británii . Hrad, jehož historie je více než tisíc let stará, nabízí nezapomenutelný zážitek v podobě zachovalé stavby, zajímavého muzea a inspirující zahrady.

Pohled do historie

Hrad Carisbrooke leží na strategicky výhodném malém kopci. V základech hradu se našly pozůstatky stavby ze 3. století, které nesou stopy římské stavby. V 10. století Anglosasové vybudovali kolem kopce opevnění, aby se bránili před útoky Vikingů. V 11. století toto opevnění využili Normané a vybudovali pevný hrad. Během několika dalších století byl hrad přistavován a postupně se rozrůstal. Poslední potomek rodu Redversů, hraběnka Isabella, v roce 1293 prodala hrad králi Edwardu I., a tím se hrad stal královským majetkem. Neustálá obava z invaze Francouzů nebo Španělů pobízela další a další majitele k budování větší a větší pevnosti. V roce 1601 bylo dokončeno silné opevnění hradu. Ovšem nikdy k žádnému útoku na Carisbrooke nedošlo. Proto se hrad naopak používal k věznění. Nejznámějším vězněm byl král Karel I., který zde byl vězněn téměř rok, a alespoň dvakrát se pokusil o útěk. Karel I. byla nakonec 30. ledna 1649 v Londýně popraven. Hrad Carisbrooke byl sídlem guvernéra ostrova až do roku 1944.

Muzeum na hradě Carisbrooke

V současné době se na hradě nachází expozice věnovaná historii ostrova Isle of Wight. Poprvé bylo museum otevřeno v roce 1898 princeznou Beatrice, která byla nejmladší dcerou královny Viktorie. Její manžel se stal guvernérem ostrova a po jeho smrti tuto funkci převzala Beatrice. Ta otevřela museum na památku svého zesnulého manžela. První expozice byla věnovaná králi Karlu I. Ve 20. století se sbírka postupně rozrůstala o archeologické nálezy na ostrově a o další, především středověké, artefakty. Návštěvníky nadchne nádherná, pestrobarevná zahrada princezny Beatrice, která ji nechala vybudovat. V roce 2009 byla celá zahrada obnovena k velké radosti místních i návštěvníků.

Oslíci na hradě

Po stovky let oslíci pomáhali dostat vodu na hrad. Byli zapřaženi do kola, ve kterém šlapali, a tak otáčeli rumpálem. Dnes můžete vidět toto kolo v provozu. Mnoho let jména všech oslíků, kteří zde pracovali, začínala na písmeno J. Proto I současní pomocníci se jmenují Joseph, Jill, Jigsaw, atd.


Informace a fakta

GPS: 50.6874, -1.3136
Nadmořská výška: 64 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:35:46

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.english-heritage.org.uk/daysout/properties/carisbrooke-castle/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, zámecký park
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednalo se o majetek panovníka?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: středověký hrad, palác

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Carisbrooke: Recenze

Hrad Carisbrooke prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Newport (2.2km)Wootton Bridge (7km)Cowes (8km)Sandown (12km)Shanklin (12km)Chale (10km)Yarmouth (13km)Seaview (15km)Ventnor (13km)

Webmap: 1 2 3