TIXIK.cz » Hrady a zámky » Rumunsko » Brašov » Hrad Bran

Hrad Bran - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Bran: Hlídač pokojů
Hrad Bran Mapa Mapa hotelů Hrad Bran

Doporučené hotely Hrad Bran


Zobrazit všechny »


Hrad Bran: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Bran Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Bran a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Hrad RasnovHrady a zámky12km
Cantacuzino CastleHrady a zámky18km
Castelul CantacuzinoHrady a zámky18km
Peles CastleHrady a zámky22km
Zámek Lulia HasdeuHrady a zámky51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 12:45:56, Nadmořská výška: 778m, Adresa: DN73, Bran, Rumunsko, Telefon: + 4 0268 237 700, WWW stránky:

Hrad Bran je středověká pevnost v horské soutěsce na pomezí Valašska a Transylvánie. Nachází v městečku Bran, asi 25 km jihozápadně od historického města Brašov v Rumunsku . Hrad se nalézá se na vysokém hradním masivu a je obklopený hustým lesem.

Stručně z historie hradu

Hrad Bran byl vybudován na základě rozhodnutí, které učinil roku 1377 uherský král Ludvík I. z Anjou. Hrad se měl stát součástí obrany proti osmanské expanzi a současně vybírat celní poplatky na důležité obchodní cestě vedoucí údolím. Po útocích Osmanské říše na tuto oblast na počátku 15. století získal Hrad Bran na čas i Valašský vládce a válečník Vlad Tepeš (známý jako Dracula) . Od té doby je Hrad Bran někdy označován také jako Drakulův hrad. Vlastníci hradu se měnili a na počátku 20. století jej vlastnila Lesní správa města Brašov.

Královský hrad

Dne 1. prosince 1920 věnovali občané města Brašov hrad rumunské královské rodině. Královská rodina držela hrad dvacet sedm let. Po svržení královské rodiny komunistický režim hrad znárodnil a v roce 1957 z něj udělal muzeum. V roce 2005 v rámci restitučního řízení byl Hrad Bran navrácen potomkům královské rodiny. Objekt je zrekonstruován a v současnosti je přístupný veřejnosti.

Expozice

Hradní muzeum uchovává cenné sbírky a exponáty, z nichž některé patří mezi národní klenoty. Expozice je rozdělena to tří hlavních oborů. Historie, dějiny umění a etnografie. Velmi hodnotné jsou sbírky zbraní, dekorativního umění (nábytek, keramika a stříbro) a sbírka výtvarného umění (sochy a obrazy), které pocházejí z majetku královské rodiny a různých darů.

Současné využití objektu

historická památka


Informace a fakta

GPS: 45.5149, 25.3671
Nadmořská výška: 778 m
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 3:15:11

Hrad Bran: Recenze

Hrad Bran prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bran (0.4km)Cheia (4.6km)Fundata (11km)Predeal (16km)Azuga (18km)Cristian (16km)Busteni (19km)Brašov (24km)Sinaia (23km)

Webmap: 1 2 3