TIXIK.cz » Hrady a zámky » Boskovice » Hrad Boskovice

Hrad Boskovice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Boskovice: Hlídač pokojů
Hrad Boskovice Mapa Mapa hotelů Hrad Boskovice

Související témata

Hrad Boskovice: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Boskovice


Zobrazit všechny »Hrad Boskovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Boskovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Boskovice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 18:33:18, Nadmořská výška: 462m, Adresa: Hradní 639/7, 680 01 Boskovice, Česká republika, Telefon: +420 516 452 043, WWW stránky:

Hrad Boskovice je zřícenina gotického hradu. Nachází se ve městě Boskovice cca 30 km severně od města Brno v České republice. První písemná zmínka o hradu pochází z roku 1312. Hrad Boskovice byl několikrát dobyt a také pobořen. Ve vlastnictví hradu se vysřídalo několik šlechtických rodů. Vlastnili jej Boskovicové, Ederové nebo Zástřizlové. Ti provedli na hradě na konci 16. století renesanční úpravy. Vystavěli hlásku, nové budovy a dokončili opevnění. Páni ze Zástřizl jej vlastnili až do roku 1690, kdy sňatkem přešel do vlastnictví Dietrichsteinů. Do roku 1729 byl Hrad Boskovice ještě obýván, ale již tehdy byl kámen z hradu používán na stavbu nového sídla. Po roce 1733 začal Hrad Boskovice chátrat, byla stržena střecha a zdivo rozebráno na stavby v Boskovicích.V roce 1856 přešel hrad do majetku rodu Mensdorff-Pouilly, kteří jej mimo období 40 let 20. století vlastní i dnes. Hrad Boskovice je pro veřejnost přístupný. Otevřeno je duben a říjen o víkendech, květen, červen a září denně mimo pondělí a červnec a srpen denně. Hrad Boskovice vám nabízí k prohlídce vnější a vnitřní nádvoří, zbytky šlechtického paláce, rytířský palác, zpřístupněný sklep nebo severní a jižní vyhlídku. Vstupné činí:dospělí:30,- Kč děti od 6 let, studenti, důchodci:20,- Kč děti do 6 let, zdravotně postižení:zdarma

Informace a fakta

GPS: 49.4817, 16.6617
Nadmořská výška: 462 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:02

Hrad Boskovice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-02-24 00:57:46
Zřícenina hradu Boskovice je vidět již z dálky, když se blížíte k městu. Vykukuje z hustého lesního porostu a nevím proč, ale připomíná mi svojí siluetou Máchův Bezděz. Zřícenina je vcelku zachovalá. Z náměstí v Boskovicích jste za pár desítek minut po mírném stoupání u cíle. Hrad obzvlášť ožívá v letních měsících a při festivalu na záchranu židovské obce v Boskovicích. V tuto dobu se na nádvořích konají různá divadelní představení.
 2012-12-17 09:30:27
Boskovice jako město má několik zajímavých památek a jednou z těch velmi zajímavých je i Hrad Boskovice. Je nedaleko centra a přesto v klidném lese. Za návštěvu stojí určitě jak v otevírací době, tak i po návštěvní době, kdy je hrad zvláštně tichý a klidný. Okolo hradu je několik turistických tras, které jsou skvěle značené. Například ta do Pilského údolí.

Města a obce v okolí

Boskovice (0.7km)Lysice (10km)Rájec-Jestřebí (8km)Kunštát (11km)Sloup (9km)Letovice (10km)Blansko (13km)Jedovnice (17km)Lomnice (20km)

Webmap: 1 2 3