TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Bítov

Hrad Bítov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Bítov: Hlídač pokojů
Hrad Bítov Mapa Mapa hotelů Hrad Bítov

Související témata

Hrad Bítov: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Bítov


Zobrazit všechny »Hrad Bítov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Bítov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Bítov a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 09:22:07, Nadmořská výška: 405m, Adresa: Bítov 1, 671 10 Bítov, Česká republika, WWW stránky:

Hrad Bítov je jedním z nejstarších hradů v Česku. Hrad stojí na skalnatém ostrohu ze tří stran obtékaném řekou Želetavkou a nedaleko jejího soutoku s řekou Dyjí. Hrad Bítov se nachází v těsném sousedství vodní nádrže Vranovská přehrada. V 11. století tu byl založen dřevěný hrad. Hrad Bítov byl prvním z řetězce hradů jež měli střežit jižní hranici přemyslovského státu. První písemná zmínka o hradě je z roku 1061. Tvořily jej tři části vzájemně oddělené valy. V první polovině 13. století byl hrad přestavěn na kamenný. Z této doby se do dnešních dnů dochovalo torzo válcové věže a torzo hradního paláce v základech gotických budov. Počátkem 14. století získávají Hrad Bítov Lichtenburkové z Bítova. V tomto období byl hrad opět přestavěn. Bylo vybudováno jádro hradu, dvě vstupní věže, štítová zeď, jižní křídlo a hradní kaple Nanebevzetí panny Marie. V 17. století byl Hrad Bítov přestavěn na opevněný barokní zámek. Dnešní podoba hradu je po novogotické přestavbě v letech 1811 až 1863. Dnes můžeme v areálu hradu Bítov navštívit palác s novogotickými interiéry a s zajímavou kolekcí maleb. Ve druhém patře paláce je zoologická sbírka založená v 19. století hrabaty z Daunu. V hradním pivovaru je muzejní expozice hradních a lesních strašidel ze 17. století. V interiéru hradní kaple se dochovala vzácné soška Madony ze 14. století. Hrad Bítov je obklopen zámeckou zahradou jejíž součástí je rekonstruovaná zoologická zahrada založená baronem Jiřím Haasem, posledním majitelem hradu. Největší zajímavostí hradu je sbírka padesáti vycpaných psů různých plemen a ras. Jedná se o největší sbírku svého druhu na světě. Hrad Bítov je otevřen květen až září denně mimo pondělí. Duben a říjen o víkendech.

Informace a fakta

GPS: 48.9438, 15.7004
Nadmořská výška: 405 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:16:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.hradbitov.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance, baroko, novogotika, klasicismus
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: mučírna, kaple, sklepení, hladomorna, zbrojnice
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: galerie, hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prohlídky: s průvodcem
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, pronájem prostor, noční prohlídka, výstavy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek, hradní zřícenina, palác, pevnost, tvrz
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Bezbariérový přístup: Ano

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Bítov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292009-11-30 21:00:25
Na Bítově jsem ještě nebyla, ale určitě se tam chystám. Zato jsem byla v nedalekém Vranově nad Dyjí a tam mají také sbírku 50 vycpaných psů. Že by byla taková bizarnost na obou hradech-zámcích? Ani se mi neche věřit. To už by byla opravdu světová rarita. Nejde o nějaký omyl?
 2011-08-25 14:06:15
Mám dvouleté dítě, samotná prohlídka hradu by ho nezaujala, proto jsme cestu k hradu pojali jen jako procházku. Byli jsme velice překvapeni, že se člověk nedostane ani na nádvoří, že na hrad samotný se můžete podívat pouze po zakoupení jednoho ze čtyř okruhů. Dle mého je to ubohé !! Hold jsme zaplatili parkovné a udělali si výlet po silnici 1200m, abychom narazili na pokladnu před hradem. Opravdu úsměvné. Už z principu, bych se na tento hrad podívat nešla, je to kulturní znásilnění.

Města a obce v okolí

Vranov nad Dyjí (10km)Vranovská Ves (16km)Jevišovice (22km)Slavonice (26km)Dačice (25km)Znojmo (27km)Šatov (28km)Hrotovice (32km)Telč (32km)

Webmap: 1 2 3