TIXIK.cz » Hrady a zámky » Montélimar » Hrad Adhémar

Hrad Adhémar - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Adhémar: Hlídač pokojů
Hrad Adhémar Mapa Mapa hotelů Hrad Adhémar

Související témata

Hrad Adhémar: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Adhémar


Zobrazit všechny »Hrad Adhémar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Adhémar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Adhémar a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 20:19:10, Adresa: 24 Rue du Château, 26200 Montélimar, Francie, Telefon: +33 4 75 00 62 30, WWW stránky:

Hrad Adhémar je považován za jeden z posledních příkladů románské hradní architektury. Nachází se ve Francii , na kopci v centru města Montélimar . Na místě Hrad Adhémar byl vybudován hrad již v 11. století. Z něho se ale skoro nic nedochovalo. V druhé polovině 12. století pak byl vybudován hrad pany z Rochemaure a později pány z Grignan, kteří hradu vštěpili víceméně dnešní podobu. A to i přesto, že byl hrad později silně poničen a chvíli sloužil jako citadela. Poté byl opraven a v 15. století tu byla chvilku věznice. V polovině 16. století byl Hrad Adhémar upraven v renesančním stylu. Od roku 1791 do roku 1926 sloužil hrad jako vězení. Z původního hradu z 12. století se tak dochoval nejlépe zdejší palác. Od roku 1889 je Hrad Adhémar národní kulturní památkou. Díky Madame Fontaine, která jej vlastnila od roku 1912, byl zámek obnoven. Dnes je Hrad Adhémar přístupný veřejnosti a během roku se tu pravidelně koná mnoho různých uměleckých výstav a dalších kulturních akcí. Hrad Adhémar je otevřen od dubna do června a od září do října denně od 9:30 do 11:30 a od 14 do 17:30 hod. V červenci a srpnu je otevřeno denně od 9:30 do 11:30 a od 14 do 18 hodin. Od listopadu do března je otevřeno denně mimo úterý od 9:30 do 11:30 a od 14 do 17:30 hod. Vstupné stojí 3,50 EUR.

Informace a fakta

GPS: 44.5593, 4.7544
Nadmořská výška: 107 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:39:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.ladrome.fr/fr/le-tourisme/les-chateaux-de-la-drome/chateau-des-adhemar/index.html

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Adhémar: Recenze

Hrad Adhémar prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Montélimar (0.6km)Montboucher-sur-Jabron (4.3km)Rochemaure (5km)Puygiron (8km)Châteauneuf-du-Rhône (9km)La Bégude-de-Mazenc (14km)Marsanne (13km)Charols (16km)Souspierre (16km)

Webmap: 1 2 3