TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad a zámek Grabštejn

Hrad a zámek Grabštejn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad a zámek Grabštejn: Hlídač pokojů
Hrad a zámek Grabštejn Mapa Mapa hotelů Hrad a zámek Grabštejn

Hrad a zámek GrabštejnHrad a zámek Grabštejn

Související témata

Hrad a zámek Grabštejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad a zámek Grabštejn


Zobrazit všechny »


Hrad a zámek Grabštejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad a zámek Grabštejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad a zámek Grabštejn a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:24:38, Adresa: Grabštejn 21, 463 34 hrádek nad Nisou, Česká republika, WWW stránky:

Hrad a zámek Grabštejn se nachází v obci Chotyně, cca 20 km od Liberec , nedaleko hranic s Německo . Patří k nejstarším hradům v severních Čechách . Hrad a zámek Grabštejn kdysi strážil údolí Lužické Nisy a jím vedoucí cestu z Čech do Lužice. Byl ze tří stran chráněn příkrými svahy a půlkruhovým příkopem. Podle některých historických pramenů byl založen již v roce 1044. V roce 1256 získal hrad od krále Přemysla Otakara II. Jindřich z Donína. V 15. století Hrad a zámek Grabštejn několikrát změnil majitele. V 16. století koupil panství císařský rada Jiří Mehl ze Střelic a jelikož byl hrad ve špatném stavu přestavěl ho na renesanční zámek. V roce 1622 vyhořela věž a v polovině 17. století byly strženy hradby hradu. Od 18. století patřil Hrad a zámek Grabštejn rodu Clan – Gallsů. V současnosti se hrad dlouhodobě opravuje. Jsou zde čtyři prohlídkové okruhy. V letních měsících se zde konají středověké trhy, rytířské souboje a divadelní představení. V zámku sídlí Veterinární základna Armády České republiky,která zde cvičí psy a psovody pro výkon strážní služby. Hrad a zámek Grabštejn je otevrřen od dubna do října od 9 do 17 hodin. Cena vstupného se liší podle toho jaký si vyberete vyhlídkovy okruh.

Informace a fakta

GPS: 50.8461, 14.876
Nadmořská výška: 299 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 10:29:43

Hrad a zámek Grabštejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 32009-07-14 11:58:20
Při návštěvě hradu Grabštejn jsem byl po dlouhé době velmi příjemně překvapen. Narazil jsem snad poprvé na to co České republice není samozřejmostí. Vstupné pro 2 dospělé osoby bylo dražší (přesto nebylo moc vysoké) než rodinné vstupné. Za rodinu se dvěma malými dětmi jsme zaplatili 160,- Kč. A to prosím vstupné včetně akce, kde byli šermíři, ukázky řemesel a trhy. Hrad Grabštejn je ukázkou toho jak přistupovat k podpoře turistiky u mladých rodin. Chci proto touto cestou poděkovat lidem, kteří se o to zasloužili a hrad Grabštejn má u naší rodiny velké plus.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-23 09:44:41
Na hradě Grabštejn jsme byly nedávno. A velice mile mě překvapil. Prohlídkový okruh se o dost rozšířil a trvá cca hodinu. Projdete hrad od sklepení až do pater. U vstupu do hradu je pokladna a naproti je nově optevřená hospůdka, kde se můžete lehce občertvit a popít. Na hradě Grabštejn se pravidelně každý rok koná také charitativní koncert na záchranu hradu. Díky tomu je už opravená kaple.

Města a obce v okolí

Hrádek nad Nisou (2.4km)Chrastava (7km)Rynoltice (8km)Kryštofovo Údolí (9km)Jablonné v Podještědí (12km)Liberec (15km)Frýdlant (17km)Raspenava (18km)Bedřichov (20km)

Webmap: 1 2 3