TIXIK.cz » Města » Houston

Houston v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Houston: Hlídač pokojů
Houston Mapa Mapa hotelů Houston

Související témata

Satelitní mapa Houstonu, Tipy na výlety poblíž Houstonu, Autopůjčovny v Houstonu, Levné ubytování v Houstonu, Luxusní ubytování v Houstonu, Houston: Fotografie

Doporučené hotely Houston


Zobrazit všechny »Houston: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Houston Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Houstonu, Plánovač výletů, Houston a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:11:09, Adresa: 615 Louisiana Street #102, Houston, TX, United States, Telefon: +1 713-224-4240, WWW stránky:

Proti

v létě moc vlhko

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 29.7633, -95.3633
Nadmořská výška: 30 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 06:26:57

Houston: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 08:33:30
Houston je nejlidnatější město státu Texasu a čtvrté nejlidnatější město USA . V současnosti žije ve městě Houston asi 2 300 000 obyvatel.

Základy města

Historie města Houston se začala psát v první polovině 19. století, přesně od roku 1836, kdy tu John Kirby Allen a Augustus Chapman Allen koupili pozemky o celkové výměře 27 km2. Allenův bratr pak pojmenoval založené město po Samu Houstonovi, populárním generálovi.

Barvitá současnost města

Dnes je Houston jedním z ekonomických tahounů USA . Město se umístilo na předních příčkách, v rámci USA , v kategorii “nejlepší místo pro obchody a zaměstnání“. Houstonu se také přezdívá “Space city“, neboť tu sídlí Lyndon B. Johnson Space Center , odkud jsou řízeny vesmírné lety amerických raketoplánů. Město se dále specializuje na výrobu zařízení k těžbě ropy, petrochemický průmysl a na zdravotnictví. Sídlí zde totiž firma Texas Medical Center, která je největší zdravotnickou firmou na světě. Zdejší přístav Port of Houston je 10. největším přístavem planety.

Památky a zajímavosti

Mezi nejvyhledávanější turistické zajímavosti patří radnice, Rice university, centrum Wortham, věž (Williams Tower) a jedno z nejzajímavějších míst města Houston - Space Center Houston. Pokud patříte k milovníkům muzeí, zavítejte do oblasti zvané The Museum District, která se vyznačuje tím, jak už název hlásá, že tu najdete nepřeberné množství galerií, muzeí a různých institucí. Příjemné jistě je i to, že 11 z těchto nabízí vstup zdarma. Houston má čtvrtou nejpůsobivější městskou siluetu v USA . Co se týká výšky budov, je na třetím místě v USA , hned po New Yorku a Chicagu . Ve světě je pak na 10. místě. Vyhledávaná je část Downtown, kde se rozprostírá ojedinělý systém průchodů a nadzemních tunelů, které spojují budovy v této části města. Houston se také může pochlubit nejvyšším mrakodrapem v Texasu. Jedná se JPMorgan Chase Tower (dříve Texas Commerce Tower) . Tato budova má 75 pater a je vysoká 305 metrů. Zároveň je to devátá nejvyšší stavba ve Spojených státech a 29. nejvyšší na světě.

Doprava

K dispozici je tu mezinárodní letiště George Bush Intercontinental Airport. Po městě se dá nejlépe pohybovat autobusem a jednou linkou rychlodrážní tramvaje, která je i přesto, že je nejmodernější v USA, poruchová. Většina místních využívá auto, jelikož Houston má skvělý systém dálnic.

Kultury není nikdy dost

Houston také pravidelně hostí různé festivaly a oslavy. Mezi ty nejvýznamnější patří Houston International Festival, kde se představují odlišné kultury, jelikož město je proslavené svojí velkou multikulturní rozmanitostí. Údajně se tu mluví až 90 různými jazyky. K dalším významným akcím patří Houston Art Car Parade, Houston Livestock Show and Rodeo či Bayou City Art Festival. Nechybí zde ani operní či baletní scéna

Města a obce v okolí

Houston (0km)Pasadena (17km)Jersey (24km)La Porte (35km)Sugar Land (31km)Humble (28km)Taylor Lake (37km)Webster (35km)Nassau Bay (36km)

Webmap: 1 2 3