TIXIK.cz » Města » Hoštice

Hoštice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hoštice: Hlídač pokojů
Hoštice Mapa Mapa hotelů Hoštice

Související témata

Hoštice - satelitní mapa, Hoštice: Fotografie

Doporučené hotely Hoštice


Zobrazit všechny »Hoštice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hoštice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hoštice a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:35:00, Nadmořská výška: 511m

Hoštice jsou nejznámější filmovou vesnicí v České republice . Nachází se v Jihočeském kraji, nedaleko městečka Volyně, asi 50 kilometrů od krajského města České Budějovice. Hoštice proslavila trilogie filmů od Zdeňka Trošky – Slunce, seno………. , která se zde natáčela v 80. a 90. letech minulého století. První díl – Slunce seno a jahody se stal divácky nejúspěšnější komedií v historii českého filmu. Ve filmu si zahrálo mnoho obyvatel z vesnice Hoštice, z nichž ještě dnes můžete některé potkat při procházce na návsi. Z obce Hoštice pochází a dodnes zde žije i Zdeněk Troška. Vesnice stále využívá slávu filmů natočených před více než 20 lety – v sezóně sem denně zavítá kolem 300 aut. K vidění jsou zde obydlí hlavních postav filmů – Škopkovic a Konopníkovic, zámeček,před kterým se strhla obrovská rvačka, kostelík, ve kterém žil filmový farář nebo obrovský jelen namalovaný na fasádě domu kvůli příjezdu italské delegace. Hoštice též vyzívají k návštěvě místního JZD, ve kterém se dnes konají různé akce nebo k návštěvě hospody pojmenované Ranč Šimona Pláničky. Poblíž Ranče Šimona Pláničky se nachází Kemp JZD Hoštice, ve kterém můžete stanovat na louce, podobně jako vesničané ve filmu. Pokud se vydáte z vesnice Hoštice směrem do Volyně, po cestě spatříte i slavnou vlakovou zastávku, kde vlaky nezastavovaly „kvůli zpoždění“.

Informace a fakta

GPS: 49.1942, 13.9094
Nadmořská výška: 511 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:34

Hoštice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-29 16:16:12
Hoštice je asi nejznámnější vesnice v celé české republice. Proslavený byla na začátku 90. let 20. století. Točila sr tu totiž trilogie českého filmu "Slunce, seno,.....". Osobně jsme vesničku navštívila. Místní slavná budova s namalovaným jelenem, či chalupa kde byldeli hlavní představitelé. Nezapoměli jsme zajít také do místní hospůdky. Na to že je vesnice tak slavná, je zde klid a jsou zde jen místní obyvatelé.

Města a obce v okolí

Strakonice (7km)Vacov (15km)Bavorov (15km)Vodňany (20km)Stachy (20km)Zdíkov (20km)Protivín (22km)Vimperk (19km)Nicov (22km)

Webmap: 1 2 3