TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hospital Kuks

Hospital Kuks - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hospital Kuks: Hlídač pokojů
Hospital Kuks Mapa Mapa hotelů Hospital Kuks

Hospital KuksHospital Kuks

Související témata

Hospital Kuks: Fotografie

Doporučené hotely Hospital Kuks


Zobrazit všechny »


Hospital Kuks: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hospital Kuks Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hospital Kuks a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 16:58:40, Nadmořská výška: 307m, Adresa: Kuks 544 43, Kuks, 544 43, WWW stránky:

Hospital Kuks je barokní komplex, který je obklopen sochami od Matyáše Bernarda Brauna. Hospital Kuks se nachází v obci Kuks nedaleko města Dvůr Králové nad Labem v České republice. Byl součástí lázeňského komplexu a zámku, který zde nechal vybudovat na konci 17. století šlechtic František Antonín Špork. Na levém břehu vznikly lázeňské domy a zámek a na pravém byl postaven hospital s kostelem a hraběcí hrobkou. Hospital byl vystavěn v letech 1708-1716 jako jednopatrová čtyřkřídlá barokní budova. Působil zde řád Milosrdných bratří a útočiště zde našlo 100 starých můžu a vojenských vysloužilců. Zámek a lázeňská část již na Kuksu není. Zůstal hospital a přilehlá terasa a zahrada se sochami. Hospital přestal svoji funkci plnit za německé okupace v roce 1938. Hospital Kuks nabízí pro své návštěvníky prohlídku vnitřních prostor, bývalý hlavní nemocniční sál, kostel Nejsvětější trojice a barokní lékárna U granátového jablka. Návštěvník se může také seznámit s osobou zakladatele hospitalu hraběte Františka Antonína Šporka a členů jeho rodiny. Návštěvník si může prohlénout i hraběcí hrobku. Součástí hospitalu je také České farmaceutické muzeum. Expozice muzea přibližuje návštěvníkům laboratorní i tovární výrobu léčiv, výzkum, kontrolu léčiv, vojenskou farmacii a další. Hospital Kuks je otevřen duben a říjen o víkendech, květen, červen a září denně mimo pondělí, červenec a srpen denně. Nedaleko Kuksu cca 3 km pěšky blízko obce Stanovice se v lese nachází Braunův betlém. Jedná se o soubor plastik s biblickými výjevy.

Informace a fakta

GPS: 50.3976, 15.8893
Nadmořská výška: 307 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:31:52

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hospital-kuks.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: hrobka
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: noční prohlídka, výstavy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hospital Kuks: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 32012-06-10 21:51:00
Bývalý zaopatřovací ústav pro vojenské vysloužilce se špitálem a konventem milosrdných bratří u Nejsvětější Trojice - hodně jsem toho o něm slyšela, ale skutečnost všechno daleko přesahuje - trpělivost, moudrost a další ctnosti, naproti nim neřesti jako lenost, závist, lakomství - stojí to za to vidět. Budete odcházet s tím, že se vám možná sochy nelíbily, ale názor si na ně udělat musíte. A to je na nich to skvělé.
 2010-06-04 15:40:05
Na hradě Kuks se každoročně pořádají Hubertské slavnosti. Jedná se o slavnosti na počest svatého Huberta, patrona všech myslivců, který byl s Kuksem spojený. Je to hodně zajímavá podívaná i pro normální lidi, kteří nemají s myslivostí nic společného. Je tu každoročně přehlídka psů, ježdění na koních, nebo například ukázka sokolnictví, které je už pomalu dávno zapomenuté. Na Kuksu jsou při té příležitosti také různé trhy, kde si kromě jídla a pítí můžete nakoupit různé suvenýry apod. Jen pozor na vstupné - pokud se politika pořádání slavností nezměnila, je vstupné pro celou rodinu poměrně drahá záležitost (nechci nyní lhát tak nepíšu konkrétní sumy) . Ohňostroj, který je na konci festivalu, zřejmě prostě něco stojí.
 2010-09-17 09:30:55
Na Kuksu mě vyvezl na výlet můj přítel jelikož naproti Kuksu kde je nyní hospoda bývala škola, do které můj přítel chodil.Prostory Kuksu jsou velmi krásné, u soch ctností a neřestí jsme hádali konkrétně co představují, zahrada je krásně udržovaná.Byla jsem tam v 7 měsíci těhotenství a byl to velmi romantický výlet i proto, že v okolí jsou krásná roubená stavení, hospůdky atd...

Města a obce v okolí

Velichovky (6km)Jaroměř (6km)Dvůr Králové nad Labem (7km)Hořičky (9km)Česká Skalice (11km)Bílá Třemešná (12km)Červený Kostelec (17km)Náchod (20km)Pilníkov (16km)

Webmap: 1 2 3