TIXIK.cz » Hory » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Hory z celého světa ()

(327)
(951)
(175)
(2660)
(1077)Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Mt St Helens je spící sopka, která se nachází v severní části území státu Washington,USA . Byla pojmenována po britském diplomatovi, lordu St. Helen..

Najít ubytování

Kjerag je oválný balvan vklíněný mezi dvě skalní stěny vzdálené od sebe asi 2 metry. Nachází se v jihozápadním Norsku asi 10 km na západ od obce Ly..

Najít ubytování

Mont Blanc (Monte Bianco, čili "bílá hora") je nejvyšší vrchol Alp, západní Evropy a Evropské unie. Je vysoká 4810 m. Tato nádherná hora, kterou Fra..

Najít ubytování


Sněžka, Pec pod Sněžkou, Česká republika

Sněžka je svojí výškou 1602 m. n. m. nejvyšší horou pohoří forum/p/2363368/ Krkonoše a nejvyšší horou České republiky . Nachází se na severovýchodě..

Najít ubytování

Czech Republic

Klíč je vrch na severu České republiky , v Libereckém kraji , asi 4 km východně od Nového Boru . Někdy bývá nazýván "Bránou Lužických hor ". Je to m..

Najít ubytování

Mount Taranaki (Mount Egmont) je 2518 m vysoká hora na Novém Zélandu . Nachází se v regionu Taranaki na středozápadě Severního ostrova. Mount Tarana..

Najít ubytování


Highland Rd, Quito, Ecuador

Cotopaxi je nejznámější a nejvíce navštěvovanou sopkou v Ekvádoru . Nachází cca 70 km od hlavního městga Quita , v národním parku Cotopaxi . Jedna ..

Najít ubytování

Boreč známý také jako Borečský vrch je kopec se zcela unikátním výskytem zvláštního geologického jevu tzv. mikroexhalace a ventarolu. Nachází se v Č..

Najít ubytování

Kozlova hora, známá též jako Świerklaniec, je přehradní nádrž v jižním Polsku . Název nádrže je odvozen od nedaleké obce Kozłowa Góra (okres Piekar..

Najít ubytování


Černá hora je hora v Česku . Nachází se ve východní části Krkonoš , přibližně 4 km od lázeňského městečka Janské Lázně , asi 5 km jižně od Pece pod ..

Najít ubytování

Poland

Svatá Hora Grabarka je významným poutním místem pro všechny pravoslavné věřící. Leží v Polsku 1 kilometr východním směrem od vesnice Grabarka . Jed..

Najít ubytování

Vysoké Tatry, Slovenská republika

Lomnický štít je 3. nejvyšší vrchol Vysokých Tater i celého Slovenska . Patří k nejznámějším a nejpopulárnějším štítům Vysokých Tater . Historie z..

Najít ubytování


Damávand (Kúh-e Damávand) je nejvyšší hora Íránu a všech zemí Blízkého východu. Nachází se v provincii Mazandarán, nedaleko jižního pobřeží Kaspick..

Najít ubytování

Elbrus je nejvyšší hora Ruska . Rozkládá se v pohoří Kavkaz a je považován za hranici mezi Evropou a Asii. Pokud by to tak bylo, byl by Elbrus i nej..

Najít ubytování

Mount Meru je aktivní stratovulkán v Tanzánii . Nachází se cca 50 km jihozápadně od Kilimandžára . Mount Meru je také 5. nejvyšší hora v Africe . Do..

Najít ubytování


Sint Pietersberg je jeden z mála vrcholů v Nizozemsku . Nachází se v jihovýchodním výběžku země, u Maastrichtu . Zajímavé je, že je kopec Sint Piete..

Najít ubytování

Kebnekaise, známá také jako Kebnekajse, je nejvyšší hora Švédska . Nachází se na území Laponska , asi 150 km severně od polárního kruhu a 25 km od o..

Najít ubytování

Sokół je vrchol v jihozápadním Polsku , ve středních Sudetech, v Górach Sowich, jen nedaleko českých hranic, na němž najdete klid i možnosti lyžová..

Najít ubytování


Fudži je nejvyšší hora Japonska . Rozkládá se na ostrově Honšú, na hranicích mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši západně od Tokia . Je vysoká 3776..

Najít ubytování

Kostelec nad Orlicí je malebné městečko v podhůří Orlických hor , které se nachází ve výhodné poloze na hlavním silničním tahu Praha - Ostrava v Č..

Najít ubytování

47-154 Góra Świętej Anny, Poland

Najít ubytování


Baranec (Baraniec) je jeden z nejvýraznějších vrcholů Západních Tater. Zároveň je třetím nejvyšším vrcholem této části slovenského pohoří Vysoké Ta..

Najít ubytování

Piton de la Fournaise je jedna z největších a nejaktivnějších sopek na světě. Nachází se na francouzském ostrově Réunion v Indickém oceáně. Sopku mí..

Najít ubytování

ul. Góra Ślęża, 55-050 Sobótka, Polska

Ślęża je nepřehlédnutelná hora, která se tyčí u města Sobótka , v jižní části Polska . Ślęża je oblíbeným cílem turistů a spadá pod chráněnou oblast..

Najít ubytování


Mount Agung názývaný také jako Gunung Agung je nejvyšší a zároveň údajně nejposvátnější hora na Bali , v Indonesii. Leží u východního pobřeží ostro..

Najít ubytování

Hora Chełm je lyžařské středisko, které provozuje Zarabie Sport, v sousedství Myślenic na jihu Polska . Je velmi dobře dostupné ze severněji polože..

Najít ubytování

Babia hora je nejvyšší vrchol Oravských Beskyd. Nachází se na hranicích Polska a Slovenska , nedaleko obce Oravská Polhora . Vrchol Babia hora Vět..

Najít ubytování


Stolová hora je dominantou Kapského Města , v Jihoafrické republice . Město spolu s horou podle mnohých vytvářejí jednu z nejkrásnějších scenérií na..

Najít ubytování

Mount Cook známý také jako Aoraki je nejvyšší hora Nového Zélandu . Nachází se na západním pobřeží Jižního ostrova, v Jižních Alpách, v národním par..

Najít ubytování

Hora San Giorgio je zalesněná hora ve Švýcarsku , blízko hranic s Itálií . Nachází se v kantonu Ticino jižně od jezera Lugano , přibližně 10 km od m..

Najít ubytování


Mount Cameroon nebo také Mongo ma Ndemi je aktivní sopka. Nachází se v jihozápadním Kamerunu, v blízkostí Guinejského zálivu. Hora Mount Cameroon do..

Najít ubytování

Triglav ( 2864 m.n.m.) je nejvyšší hora Slovinska a zvedá se v oblasti Julských Alp. Kolem vrcholu se rozkládá Triglavský národní park. Vrchol Trigl..

Najít ubytování

K2 neboli Čchokori je hora v Pákistánu . Nachází se na severu země v pohoří Karakorum na hranicích s Čínou . S nadmořskou výškou 8 611 m je druhou n..

Najít ubytování


Starý Smokovec - Hrebienok High Tatras, Slovakia

Hrebienok je horský vrchol a známé turistické a lyžařské středisko na Slovensku . Leží na jihovýchodním úpatí Slavkovského štítu pod Starým Smokovc..

Najít ubytování

Kilimandžáro je hora v Tanzánii. Nachází se v severovýchodní části země, nedaleko hranic s Keňou. Kilimandžáro je s nadmořskou výškou 5 895 m nejvyš..

Najít ubytování

Mount Kenya je nejvyšší hora v Keni a druhá nejvyšší hora v Africe. Nachází se v centrální části země, v Národním parku Mt. Kenya, cca 150 km severo..

Najít ubytování


Skalnaté hory , nazývané také Skalisté hory, ochraňují sedm horských přírodních rezervací. Rozkládají se na území regionu Alberta a částečně i regio..

Najít ubytování

Gran Paradiso je hora v Itálii . Nachází se v Garajských Alpách, poblíž italské hranice s Francií. Gran Paradiso dosahuje nadmořské výšky 4061 m n.m..

Najít ubytování

Lysá Hora 493, 739 04 Krásná Česká republika

Lysá hora je nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Ty se rozkládají na východě Česka . Lysá hora dosahuje nadmořské výšky 1323 m. Na vrcholu hory ..

Najít ubytování


Illimani je vysokou horou v pohoří Cordillera Real v Andách na západě Bolívie. V domorodém jazyce kmene Aimara Illimani znamená “zlatý orel”. Hora s..

Najít ubytování

Uludag je hora v Turecku . Nachází se v severozápadní části země, v regionu Bursa. Hora Uludag dosahuje nadmořské výšky 2543 metrů. Jedná se o oblíb..

Najít ubytování

Snohetta je nejvyšší hora pohoří Dovrefjell, v Norsku . Toto pohoří je součástí Národního parku Dovrefjell . Snohetta dosahuje nadmořské výšky 2286 ..

Najít ubytování


Mount Augustus je podle některých zdrojů největší monolit na světě. Podle odborníků jde ale o největší monoclin na světě. A jaký je rozdíl mezi mono..

Najít ubytování

Mount Ngauruhoe je aktivní stratovulkán na Novém Zélandu . Nachází se na Severním ostrově (North Island) a je nejmladší sopkou vulkanického komplexu..

Najít ubytování

Hora Říp je nejpamátnější českou horou. Nachází se v Ústeckém kraji, nedaleko od města Roudnice nad Labem. Váže se k němu pověst o praotci Čechovi, ..

Najít ubytování


Mount FitzRoy známý také jako Cerro Chaltén je hora v Argentině . Leží na území Národního parku Los Glaciares , v pohoří Andy, v Patagonii, nedaleko..

Najít ubytování

Mount Baker leží v pohoří Cascade Volcanic Arc a Cascades ve státě Washington ve Spojených státech amerických. Hora je vysoká 3285 metrů nad mořem. ..

Najít ubytování

Mount Shirane je aktivní sopka v Japonsku , která je vyhledávaným cílem turistů. Nachází se na ostrově Honšú, v prefektuře Gunma, cca 2 hodiny od To..

Najít ubytování


Slættaratindur je hora na Faerských ostrovech. Nachází se v severní části ostrova Eysturoy, mezi vesnicemi Eiði, Gjógv a Funningur. Se svou nadmořsk..

Najít ubytování

Mount Dana leží na východním okraji národního parku Yosemite National Park ve státě Kalifornie ve Spojených státech amerických. Hora je vysoká 3981 ..

Najít ubytování

Zlatibor je horská oblast v západní části Srbska , která se rozprostírá na ploše 300 km2. Zlatibor má turistickou tradici starou více než 200 let. J..

Najít ubytování


Mount Whitney je hora v národním parku Sequoia National Park v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Je to nejvyšší hora USA mimo Aljašku. Výš..

Najít ubytování

Aconcagua je hora, která leží v Argentině. S výškou 6959 m se řadí mezi jednu z nejvyšších hor světa. Na nejvyšší hory světa v Himalájích jí sice ch..

Najít ubytování

Mount Ainos známý také jako Mount Aenos či Mega Soros je nejvyšší horu ostrova Kefalonie i celých Jónských ostrovů. Nachází se v jižní části ostrova..

Najít ubytování


Mount Cleveland je nejvyšší horou v Ledovcovém národním parku. Nachází se ve státě Montana ve Spojených státech amerických. Jedná se zároveň o nejvy..

Najít ubytování

Enontekiö, Suomi

Halti, známé také jako Haltitunturi, je hora a nejvyšší vrchol Finska . Nachází se v severní části země, nedaleko obce Enontekiö , na hranicích mezi..

Najít ubytování

Mount Adams je aktivní stratovulkán v pohoří Cascade Range ve státě Washington ve Spojených státech amerických. Hora je vysoká 3,742 metrů nad mořem..

Najít ubytování


Mount Darwin je nejvyšší hora Ohňové země (Tierra del Fuego) . Je součástí pohoří Andy a leží severně od průlivu Beagle Channel. Mount Darwin dos..

Najít ubytování

Victoria Peak je nejvyšší boda vyhlídkové místo na ostrově Hongkong . Dosahuje nadmořské výšky 552 m. Samotný vrchol kde jsou umístěna telekomunikač..

Najít ubytování

Mariano Moreno 1950, Villa San Lorenzo, Salta, Argentina

Najít ubytování


Hora Bromo je aktivní sopka v Indonésii. Nachází se na východě ostrova Jáva. Je jedním z neatraktivnějších míst na ostrově. Hora Bromo dosahuje nadm..

Najít ubytování

Pohoří Rtanj se nachází v Srbsku . Rozkládá se na jihovýchodě země, jihozápadně od města Boljevac . Pohoří Rtanj je známé také jako srbský Olymp. Pa..

Najít ubytování

Mount Korab je nevyšším vrcholem Albánie, ale také Makedonie. Vrchol představuje dělící hranici mezi těmito státy. Mount Korab má více vrchů, přesah..

Najít ubytování


الطريق العرضي الثالث، مكة المملكة العربية السعودية

Arafát je posvátná hora nedaleko města Mekka v Saudské Arábii. Každoročně se zde shromažďují na rozsáhlé planině statisíce poutníků, aby prosili B..

Najít ubytování

Mount Ossa je nejvyšší hora Tasmánie . Nachází se v centrální části Národního parku Cradle Mountain - Lake St Clair National Park. Mount Ossa dosahu..

Najít ubytování

Velký Kriváň je nejvyšší vrchol pohoří Malá Fatra . Toto pohoří se rozkládá na severozápadě Slovenska. Vrchol Velký Kriváň je součástí hlavního hřeb..

Najít ubytování


Mount Charleston leží v Nevadě ve Spojených státech amerických. Je nejvyšší horou v pohoří Spring Mountains. Výška Mount Charleston je 3632 metrů na..

Najít ubytování

Hua je hora v Číně. Nachází se v centrální části země, v pohoří Qinling, které leží v jižní provincii Shaanxi, v blízkosti města Huayin. Hua je jedn..

Najít ubytování

Tomorr je velká hora v Albánii. Nachází se v jiho-centrální části Albánie. Hora Tomorr dosahuje nadmořské výšky 2416 m. Tento přírodní klenot byl pr..

Najít ubytování


Mount Bona leží v pohoří Saint Elias Mountains na Aljašce. Je to pátá nejvyšší hora v USA. Mount Bona je vysoká 5005 metrů nad mořem. Se sousedící ..

Najít ubytování

Mount Qincheng a Dujiangyanský zavlažovací systém se nachází v Číně. Leží v centrální části země, v provincii Sichuan. Mount Qincheng je posvátn..

Najít ubytování

Sulejmanova hora je posvátná hora v Kyrgyzstánu. V minulosti byla jedním z hlavních poutních míst muslimů. Sulejmanova hora leží ve městě Osh , v úd..

Najít ubytování


Sacri Monti v Piemontu a Lombardii je celkem 9 architektonických komplexů kaplí a jiných budov z 16. - 17. století. Nacházejí se v severní Itálii , ..

Najít ubytování

Th. Halflants entre Ambato y Rocafuerte, Banos, Ecuador

Najít ubytování

Mount Tomanivi, dříve známá jako Mount Victoria, je nejvyšší hora ostrovního státu Fidži . Nachází se v severní části hlavního ostrova Viti Levu a d..

Najít ubytování


Pančićev vrch je nejvyšší vrchol nejvyššího srbského pohoří Kopaonik. Nachází se v centrální části Srbska na území Národního parku Kopaonik . Přibl..

Najít ubytování

Yding Skovhoj je jedním z nejvyšších vrcholů v Dánsku. Zvedá se ve východní části Jutského poloostrova, jihozápadně od města Skanderborg . Vrchol Yd..

Najít ubytování

Mount Nimba Strict Nature Reserve je přírodní rezervace, která se nachází na hranicích Libérie, Guineje a Pobřeží Slonoviny. Rozkládá se v okolí hor..

Najít ubytování


Černá hora nebo také Pop Ivan či Pop Ivan Černohorský. Je to hora, která se nachází na Ukrajině blízko rumunských hranic, v pohoří Černáhora tedy v..

Najít ubytování
  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   Severní Amerika

Kanada (902), USA (1969)