TIXIK.cz » Nizozemsko » Groningen » Hortus Haren

Hortus Haren - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hortus Haren: Hlídač pokojů
Hortus Haren Mapa Mapa hotelů Hortus Haren

Související témata

Hortus Haren: Fotografie

Doporučené hotely Hortus Haren


Zobrazit všechny »Hortus Haren: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hortus Haren Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hortus Haren a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 22:28:48, Adresa: Kerklaan 36A, 9751 Haren, Nizozemsko, Telefon: +31 50 537 0053, WWW stránky:

Hortus Haren je největší botanická zahrada Nizozemska . Rozkládá se v severní části země, ve městě Haren, což je předměstí města Groningen. Hortus Haren byla založena v roce 1626 lékárníkem Henricusem Muntingem. Z původní zahrady se však nic nedochovalo. Nejstarší dřeviny jsou mladší než 100 let.

Největší botanická zahrada v Nizozemsku

V současnosti botanická zahrada Hortus Haren zaujímá rozlohu 21 hektarů. Nejpůsobivější částí zahrady je část zvaná “Het verborgen rijk van Ming“, což v překladu znamená “Skrytá říše Ming“. Jedná se o čínskou zahradu, která je věrnou rekonstrukcí zahrady významného čínského úředníka Feng Shui ze 16. století. V Číně vytvořili její přesnou kopii, rozebrali ji a dovezli do Nizozemska. Pro veřejnost je otevřena od roku 1995.

Největší skalka v Nizozemsku

Botanická zahrada Hortus Haren disponuje také největší skalkou v Nizozemsku. Ta se zvedá za právě zmíněnou čínskou zahradou. Vybudování této skalky bylo poměrně nákladné. Do ploché a písčité krajiny se musely vozit kameny z Německa. Hortus Haren disponuje i “expozicí“ klasické anglické zahrady. Zajímavá je také užitková zahrada, která návštěvníky seznamuje s plevelnými druhy rostlin, které hostí nejrůznější druhy hmyzu. Ukazuje tak na to, že i tyto rostliny mají na zahradě své místo.

Keltská zahrada

Další zajímavou částí je keltská zahrada, kde je umístěn keltský kalendář se symbolickými dřevinami. V Hortus Haren se nacházejí také velké skleníky s klasickými expozicemi. Nechybí ani část věnovaná nizozemské flóře. V Hortus Haren jsou i další zajímavé části.

Praktické informace

Všechny venkovní expozice jsou rozděleny upravovanými živými ploty. Zahrada je otevřena denně od 9.30 do 17 hodin. Skleníky se zavírají v 16.45.


Informace a fakta

GPS: 53.1812, 6.601
Nadmořská výška: 5 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:55

Hortus Haren: Recenze

Hortus Haren prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Groningen (4.8km)Scharmer (8km)Roden (12km)Aduard (13km)Ten Boer (12km)Zeegse (13km)Steenbergen (16km)Zuidbroek (18km)Norg (16km)

Webmap: 1 2 3