TIXIK.cz » Muzea » Hornické Muzeum Příbram

Hornické Muzeum Příbram - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hornické Muzeum Příbram: Hlídač pokojů
Hornické Muzeum Příbram Mapa Mapa hotelů Hornické Muzeum Příbram

Hornické Muzeum PříbramHornické Muzeum Příbram

Související témata

Hornické Muzeum Příbram: Fotografie

Doporučené hotely Hornické Muzeum Příbram


Zobrazit všechny »


Hornické Muzeum Příbram: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hornické Muzeum Příbram Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hornické Muzeum Příbram a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 17:11:26, Nadmořská výška: 529m, Adresa: nám. Hynka Kličky 293, 261 01 Příbram VI - Březové Hory, Telefon: +420318633138, WWW stránky:

Hornické Muzeum Příbram je největší hornické muzeum v České republice . Nachází se ve Středočeském kraji, v Příbrami , ve čtvrti Březové Hory.

Historie

Hornické Muzeum Příbram bylo založeno v roce 1886. I když první část muzeální sbírky byla přístupná již od roku 1852. Šlo o sbírku minerálů, která byla vystavena v podnikovém hornickém muzeu. V roce 1886 pak bylo založeno Krajinské muzeum v Příbrami. V něm se také uchovávaly památky na zdejší hornickou historii a to jak z dané doby, tak i ze středověku a i dokonce archeologické nálezy až z keltské doby. Obě muzea fungovaly dlouhou dobu paralelně. Později vznikla myšlenka, zachovat všechny hlavní báňské stavby v Příbrami po ukončení jejich provozu. Nově založené muzeum vzniká v roce 1963 a je pokračovatelem původního Krajinského muzea. V druhé polovině 20. století se pak muzeum rozšiřuje o dalších objekty a doly, které jsou zpřístupněny pro veřejnost. Hornické Muzeum Příbram získalo dokonce i několik objektů mimo Příbram, které nemají s hornictvím nic společného. V roce 2005 pak vybudovalo muzeum Památník Vojna, který stojí v místech někdejšího komunistického tábora nucených prací.

Expozice

Dnes Hornické Muzeum Příbram představuje tyto hlavní expozice: Ševčínský důl, mineralogickou expozici, hornickou chalupu ze 17. století, důl Vojtěch a důl Anna. Součástí daných dolů jsou dalších stavby a různé expozice. Např. ve dole Anna se můžete svézt důlním vláčkem či si prohlédnout vodní podzemní kolo, která má v průměru 12,4 m. Hornické Muzeum Příbram se také stará o již zmíněný památník Vojna, skanzen Vysoký chlumec, kde si můžete prohlédnout památky venkovské architektury, Muzeum špýchar Prostřední Lhota, které přibližuje národopis Středních Čech a Muzeum zlata Nový Knín. Přesnou otevírací dobu jednotlivých expozic a cenu vstupného naleznete ZDE .

Ocenění

Hornické Muzeum Příbram získalo také významná ocenění. V roce 2002 vyhrálo I. ročník národní soutěže muzeí České republiky Gloria musaealis. Za záchranu a zpřístupnění zdejších technických památek získalo muzeum také stříbrnou medaili na 20. setkání hornických měst Evropy ve Freibergu.


Informace a fakta

GPS: 49.6829, 13.987
Nadmořská výška: 529 m
Telefon: +420318633138
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:42

Hornické Muzeum Příbram: Recenze

Hornické Muzeum Příbram prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Příbram (1.1km)Milín (7km)Jince (12km)Dobřív (22km)Županovice (23km)Hořovice (18km)Hrádek (25km)Cerhovice (22km)Rokycany (29km)

Webmap: 1 2 3