TIXIK.cz » Muzea » Harrachov » Hornické muzeum Harrachov

Hornické muzeum Harrachov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hornické muzeum Harrachov: Hlídač pokojů
Hornické muzeum Harrachov Mapa Mapa hotelů Hornické muzeum Harrachov

Hornické muzeum HarrachovHornické muzeum Harrachov

Související témata

Hornické muzeum Harrachov: Fotografie

Doporučené hotely Hornické muzeum Harrachov


Zobrazit všechny »


Hornické muzeum Harrachov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hornické muzeum Harrachov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hornické muzeum Harrachov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum ozubnicové dráhyMuzea6km
Muzeum MineralogiczneMuzea8km
Museum of the EarthMuzea10km
Juna. Muzeum Ziemi Minerals i Rocks. Naumowicz J.Muzea10km
Mineralogical MuseumMuzea10km
Muzeum Miejskie Dom Gerharta HauptmannaMuzea13km
Muzeum řemesel KrkonošMuzea12km
Muzeum obrněné techniky SmržovkaMuzea16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 10:33:40, Nadmořská výška: 739m, Adresa: Krkonoše National Park, Harrachov 654, 512 46 Harrachov, Česká republika, Telefon: +420 602 603 739, WWW stránky:

Hornické muzeum Harrachov se nachází v České republice v horském středisku Harrachov . Muzeum je zde otevřeno od března roku 2003. Původně to byl funkční důl. Harrachovské ložisko bylo známé již v 18.století. Po průzkumech zde v roce 1957 byl otevřen důl na minerály. Těžilo na celkem sedmi patrech po 50 m. Nejhlubší patro tak bylo v hloubce 350 m. Za celou dobu těžby zde bylo proraženo 21,5 km chodeb. Těžba zde byla ukončena v roce 1992. Hornické muzeum Harrachov se skládá z muzea a z prohlídkové štoly. V muzeu jsou vystaveny fotografie, mapy, nářadí, obleky a kameny obsahující minerály. Prohlídková štola v Hornickém muzeu Harrachov je dlouhá cca 1 km a je na úrovni bývalého štolového patra. Trasa je osvětlena a teplota uvnitř štoly se pochybuje okolo 6 °C. Při vstupu do štoly dostanou návštěvníci ochranné přilby. V průběhu prohlídky shlédnete těžební stroje, důlní vozy, akumulátorovou lokomotivu, důlní nakladače a spoustu dalších zajímavých věcí. Prohlídka štoly v Hornickém muzeu Harrachov je s výkladem a trvá cca 1 hodinu. Hornické muzeum Harrachov je otevřeno po celý rok. Cena vstupu do muzea a štoly stojí 100,- Kč pro dospělého a 50,- Kč pro děti. Za fotografování se musí zaplatit poplatek 50,- Kč.

Informace a fakta

GPS: 50.7684, 15.4442
Nadmořská výška: 739 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:26:20

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hornicke-muzeum.eu/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: sportovní exponáty

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hornické muzeum Harrachov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22424.9.2010 7:28:15
tuto muzem je velice zajímavé. s průvodce si projdete celou štolu. Jen doporučuji se tepleji obléknout, jelikož je ve štole poměrně zima. Součástí jhe také muzeum nejrůznějších věcí, které potřebovali horníci. U muzea je také možnost občerstvení.
 Aura: 79Recenze: 47027.2.2012 11:30:31
Hornické muzeum v Harrachově mě velice překvapilo. Vůbec jsem netušil jak zajímavé podzemní prostory se blízko mého bydliště nacházejí. Opravdu úžasné místo, které má svoje kouzlo, navštívit se dá i zimě, chce se to ale opravdu pořádně obléknout, ale to i v létě. K muzeu se dostanete bez problému když auto necháte zaparkované kousek nad autobusovým nádražím v Harrachově a zbytek asi cca 500 metrů dojdete pěšky. Když už budete v Harrachově, doporučuji ještě navštívit Mumlavské vodopády.

Města a obce v okolí

Harrachov (1km)Rokytnice nad Jizerou (4.4km)Kořenov (6km)Horní Polubný (7km)Paseky nad Jizerou (6km)Desná (9km)Tanvald (10km)Vysoké nad Jizerou (10km)Špindlerův Mlýn (13km)

Webmap: 1 2 3