TIXIK.cz » Města » Horní Libchava

Horní Libchava - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Horní Libchava: Hlídač pokojů
Horní Libchava Mapa Mapa hotelů Horní Libchava

Horní LibchavaHorní Libchava

Související témata

Horní Libchava: Fotografie

Doporučené hotely Horní Libchava


Zobrazit všechny »


Horní Libchava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Horní Libchava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Horní Libchava a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:50:31

Horní Libchava je vesnice v České republice . Nachází se na severu země, asi 5 km severozápadně od města Česká Lípa . Obec Horní Libchava má příhodnou polohu mezi několika turisticky zajímavými oblastmi. Na severu leží Lužické hory, na západ leží České středohoří a asi 20 km jihovýchodně se nachází v okolí měst Doksy a Staré Splavy známá rekreační oblast Máchovo jezero . Ta navazuje plynule na bývalý vojenský prostor Ralsko, který je dnes využíván k rekreačním účelům. Horní Libchava leží podél potoka kdysi zvaného Libchava. Na jihu na ni navazuje další obec, která se již od středověku nazývá Dolní Libchava . Na jihovýchodním okraji obce Horní Libchava stojí zámek, kdysi sídlo samotného dominia. První zmíňky o obci Horní Libchava jsou z roku 1352, ale v té době se ves nazývala Chotohošť. Ve 14. a 15. století byla Horní Libchava rozdělena mezi více držitelů svobodných nebo manských dvorců, podléhajících nejdříve Klinštejnu a později Lipé. V druhé polovině 14. století patřila jedna část obce Horní Libchava vladykům z Konojed, druhá bratrům ze Skalky a pouze třetí díl zůstal v přímém vlastnictví pánů z Klinštejna. Na začátku 16. století se Horní Libchava dostala do vlastnictví Salhausenů a nedlouho poté ji získal Prokop z Vartemberka, manžel Anny Salhausenové. Poté panství ještě několikrát změnilo majitele, až bylo roku 1653 přiřknuto maltézskému řádu. Tento stav trval až do vzniku československého státu. V současnosti se zde staví nové rodinné domy. Obec Horní Libchava je atraktivní protože leží v pěkném přírodním prostředí nedaleko České Lípy. Horní Libchava obývá přibližně 478 obyvatel. Nadmořská výška obce je 350-412 m n.m.

Informace a fakta

GPS: 50.7123, 14.4939
Nadmořská výška: 262 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:17

Horní Libchava: Recenze

Horní Libchava prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Česká Lípa (4.2km)Žandov (7km)Nový Bor (7km)Kamenický Šenov (7km)Česká Kamenice (11km)Kytlice (12km)Srbská Kamenice (15km)Jablonné v Podještědí (20km)Úštěk (17km)

Webmap: 1 2 3