TIXIK.cz » Itálie » Benátsko » Belluno » Cortina d´Ampezzo » Hora Tofana di Rozes

Hora Tofana di Rozes - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hora Tofana di Rozes: Hlídač pokojů
Hora Tofana di Rozes Mapa Mapa hotelů Hora Tofana di Rozes

Hora Tofana di RozesHora Tofana di Rozes

Související témata

Hora Tofana di Rozes: Fotografie

Doporučené hotely Hora Tofana di Rozes


Zobrazit všechny »


Hora Tofana di Rozes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hora Tofana di Rozes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hora Tofana di Rozes a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Falzarego6km
Passo Tre croci11km
Pragser Wildsee16km
Passo di Sella23km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 06:55:31

Hora Tofana di Rozes je jeden ze tří vrcholů v oblasti Le Tofane. Hora je vysoká 3225 m n.m. a leží na severu Itálie v Dolomitech, západně od města Cortina d´Ampezzo .

Hora z růžového vápence

Svůj název získala proto, že vápenec, z kterého je vytvořena, bývá zbarven do růžova. Na vrchol Hora Tofana di Rozes se dá dostat pěší trasou nebo zajištěnou cestou Via Ferrata, která se jmenuje G. Lipalia. Pokud zvolíte cestu via ferrata, je nutná přilba a čelovka, protože cesta je vedena 800 metrů dlouhým tunelem, který se jmenuje Castelletto.

Tunel Castelletto a pozůstatky války

Tento tunel vykopali vojáci za první světové války. Není to jediná věc, kterou zde vojáci zanechali. Pod Hora Tofana di Rozes je spousta ostnatých drátů, a narazíte zde také na obydlí vytesaná do skal. Dají se zde i dnes najít kousky železných střepin z granátů, staré konzervy, a podobně. V jednom z nedalekých průsmyků se nachází celý obranný komplex s malými střílnami, vybudovaný ve skále.

Přístup na Hora Tofana di Rozes

Nejlépe se na Hora Tofana di Rozes dostaneme z Cortina d´Ampezzo po silnici číslo 48. Chcete-li jít pěšky, cesta začíná na rozcestí Cianzopé, odkud se vydáte po turistické značce číslo 422 až k chatě Rifugio Dibona (2083 m n.m.) . Odtud vede cesta 403 až na vrchol Hora Tofana di Rozes. Dolů se vrátíte stejnou cestou.

Via Ferrata

Zvolíte-li variantu Via Ferrata, její výchozí bod je rozcestí Cason de Rozes. Odtud vyrazíte po cestě 402 až k rozcestí Forc Col dei Bos, kde čeká již zmíněný tunel. Až vyjdete z tunelu, budete pokračovat po zajištěné cestě, která vede až na vrchol. Pro návrat dolů z Hora Tofana di Rozes použijte cestu číslo 403 a 422.


Informace a fakta

GPS: 46.5511, 12.0656
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 16:35:39

Hora Tofana di Rozes: Recenze

Hora Tofana di Rozes prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cortina d´Ampezzo (6km)San Cassiano (10km)Livinallongo del Col di Lana (11km)La Villa (13km)Badia (15km)Colfosco (16km)Arabba (16km)San Vito di Cadore (15km)Rocca Pietore (15km)

Webmap: 1 2 3