TIXIK.cz » Hory » Hora Říp

Hora Říp - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hora Říp: Hlídač pokojů
Hora Říp Mapa Mapa hotelů Hora Říp

Související témata

Hora Říp: Fotografie

Doporučené hotely Hora Říp


Zobrazit všechny »Hora Říp: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hora Říp Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hora Říp a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 01:09:12

Hora Říp je nejpamátnější českou horou. Nachází se v Ústeckém kraji, nedaleko od města Roudnice nad Labem. Váže se k němu pověst o praotci Čechovi, který se právě na Řípu rozhlédl a rozhodl se, že v tomto kraji se svou družinou zůstane. Hora Říp má charakteristický kupovitý tvar. Vznikla sopečnou činností ve třetihorách. Hora Říp dosahuje nadmořské výšky 456 metrů. Zajímavostí je, že zpočátku byla hora holá, zalesněna byla až v 19.století. Na vrcholu Řípu stojí románská rotunda svatého Jiří, která je zapsána mezi národní kulturní památky. V 17. a 18. století se Hora Říp stala oblíbeným poutním místem. Říp byl symbolem existence českého národa. Za zmínku stojí, že 10.května 1968 byl z hory vzat první základní kámen pro stavbu Národního divadla v Praze. Hora Říp může být turisty navštívena kdykoliv, ale většina lidí horu navštěvuje v době konání svatojiřské pouti.

Informace a fakta

GPS: 50.3873, 14.2881
Typ hory:
Nachází se něco na vrcholu hory?:
Povrch hory:
Horská fauna:
Horská flóra:
Nadmořská výška vrcholu (m):
Kdo horu zdolal jako první?:
Ve kterém roce byla hora zdolána poprvé?:
Zahynul někdo při výstupu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:36:40

Hora Říp: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 15:30:57
Jako malé dítě jsem podstoupila "vejšlap" na Říp a tehdy mě to moc nebralo. Avšak v pozdějších letech jsem měla možnost se podívat do těchto míst znova a už jsem měla názor jiný.Cesta je velmi příjemná a zas taková hrůza na vejšlap to není. Takže se nebojte, že se nějak strháte a hurá na Říp! :)

Města a obce v okolí

Roudnice nad Labem (4.6km)Cítov (8km)Štětí (10km)Liběchov (11km)Mělník (14km)Veltrusy (13km)Terezín (17km)Kralupy nad Vltavou (16km)Litoměřice (20km)

Webmap: 1 2 3