TIXIK.cz » Litva » Hora křížů

Hora křížů - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hora křížů: Hlídač pokojů
Hora křížů Mapa Mapa hotelů Hora křížů

Hora křížůHora křížů

Související témata

Hora křížů: Fotografie

Doporučené hotely Hora křížů


Zobrazit všechny »


Hora křížů: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hora křížů Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hora křížů a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 06:53:22, Adresa: Jurgaičių, Meškuičių, Šiauliai, Litva, Telefon: +370 41 370860, WWW stránky:

Hora křížů (Kryziu kalnas) je nejvýznamnější poutní místo Litvy. Nachází se asi 10 km severním směrem od města Šiauliai. Na dvou kopcích je velké množství křížů. Kříže jsou z různých materiálů a různých velikostí. Původně byl kopec místem pro pohanské rituály. Později byly pohanské totemy vyměněny za křesťanské kříže. Větší význam získalo místo po neúspěšném povstání proti carovi v letech 1831 až 1863. Lidé uctívali oběti povstání pokládáním křížů na Horu křížů. Po té se místo stalo vyhledávaným cílem poutníků. V polovině 20.století tu položením kříže uctívali lidé památku těch, co byli odvlečeni do pracovních táborů na Sibiř. V 60. letech 20. století nechala sovětské vláda místo zničit buldozery. Lidé se ovšem nevzdali a kříže znovu a znovu stavěli zpět. V roce 2001 tu byl vybudován františkánský klášter. Místo navštíví každoročně tisíce věřících a turistů. Sochu Krista jež dominuje celému areálu sem věnoval papež Jan Pavel II. Papež Horu křížů navštívil v roce 1993.

Informace a fakta

GPS: 56.0152, 23.4154
Nadmořská výška: 96 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:14:21

Hora křížů: Recenze

Hora křížů prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Šiauliai (11km)Bubiai (24km)Pakruojis (27km)Joniškis (28km)

Webmap: 1 2 3