TIXIK.cz » USA » Kalifornie » Los Angeles » Hollywood Sign

Hollywood Sign - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hollywood Sign: Hlídač pokojů
Hollywood Sign Mapa Mapa hotelů Hollywood Sign

Související témata

Hollywood Sign: Fotografie

Doporučené hotely Hollywood Sign


Zobrazit všechny »Hollywood Sign: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hollywood Sign Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hollywood Sign a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Griffith Observatory3km
Rodeo Drive11km
Sunset bulvár12km
Chodník hvězd v Los Angeles12km
Lancaster gardens63km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 17:08:34, Nadmořská výška: 472m

Hollywood Sign je nejslavnější billboard na světě. Nachází se v USA , nad Los Angeles , na jižním svahu vrcholu Mount Lee.

Nápis Hollywood

Hollywood Sign je dnes kultovní ikonou Hollywoodu. Mnoho lidí sem vyráží na výlety. A jak se sem tento billboard dostal? V roce 1923 sem byl nápis umístěn jako reklama na zdejší stavební pozemky. Ty pak odkoupil v roce 1940 magnát Howard Hughes, který si tu chtěl postavit dům. Z jeho plánů však sešlo. Pozemky tak zůstaly ležet ladem více než 60 let. V roce 2002 je koupila za 1,7 milionu USD chicagská developerská společnost. V roce 2010 tu měly vyrůst čtyři luxusní domy. Naštěstí ale vznikla iniciativa proti zničení Hollywood Sign. Jak obyčejní lidé, slavní osobnosti, různé organizace apod. dali dohromady potřebných 12 milionů USD, aby se mohli pozemky stát veřejným prostranstvím se vším všudy. Jelikož byl v minulosti nápis Hollywood Sign často poškozován vandaly, je dnes chráněn zabezpečovacím systémem. Celý nápis je 106,7 m dlouhý a jednotlivá písmena jsou vysoká 13,7 m. Původně byly písmena vysoká 15,2 m. Designérem nápisu byl Thomas Fisk Goff.


Informace a fakta

GPS: 34.134, -118.3217
Nadmořská výška: 472 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:04:44

Hollywood Sign: Recenze

Hollywood Sign prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Los Angeles (4.4km)San Gabriel (21km)Santa Monica (20km)Calabasas (29km)Inglewood (19km)Chatsworth (29km)West Covina (36km)Downey (28km)La Habra (41km)

Webmap: 1 2 3