TIXIK.cz » Města » Vietnam » Hoi An

Hoi An - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hoi An: Hlídač pokojů
Hoi An Mapa Mapa hotelů Hoi An

Hoi AnHoi An

Související témata

Satelitní mapa Hoi An, Hoi An: Fotografie

Doporučené hotely Hoi An


Zobrazit všechny »


Hoi An: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hoi An Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hội An a doprava
Museum of History and CultureMuzea0.2km
Museum of Trading CeramicsMuzea0.3km
Museum of FolkloreMuzea0.3km
Diep Dong Nguyen HouseMuzea0.4km
Sa Huynh Culture MuseumMuzea0.6km
Japanese BridgeMosty0.7km
Cam Nam IslandOstrovy1km
Pláž Hoi AnPláže5km
Cua Dai BeachPláže4km
Pláž Bãi ÔngPláže21km
Pláž ChongPláže22km
Non Nuoc BeachPláže16km
Mezinárodní letiště Da NangLetiště23km
My Khe BeachPláže22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:38:28

Hoi An, v Evropě také Faifo, je malé městečko ve Středním Vietnamu . Je zapsáno na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO díky jedinečným dřevěným domkům, zdobeným rodinnými kaplemi.

O městě Hoi An

Hoi An obchodní přístav staré jihovýchodní Asie , proslavený svými starobylými kupeckými domy, uličkami na nábřeží, čínskými shromažďovacími síněmi,a v neposlední řadě také tradičními trhy s hedvábím. Za vlády Čampů, v prvním století n.l., bylo známo jako Lâm Ấp Phố. Město hrálo ústřední roli v obchodování mezi Vietnamem a zbytkem světa od 16. do 19. století, a v současné době láká turisty ze všech koutů zeměkoule.Poté, co jeho řeku zanesly naplaveniny, se mezinárodní obchod navrátil do nedalekého Da Nangu. Město zůstalo doslova zakonzervováno, a UNESCO je na svůj Seznam Světového kulturního dědictví zapsalo roku 1999.

O původu názvu města

Mezi Francouzi a španělskými dobrodruhy bylo město známé jako Faifo, nebo mu odpovídaly podobné variace tohoto názvu v portugalštině a holandštině. Pravděpodobně jde o zkomoleninu označení Hai Pho, jiní tvrdí, že jde o zkrácení názvu Hoi-An-Pho, kdy se z Hoi-Pho stalo evropským uším libější Faifo.

Historie

Nejstarší nálezy v oblasti svědčí o přítomnosti kultury Sa Huynh. Kdysi ústřední město Čamů při ústí řeky Thu Bồn bylo významným vietnamským obchodním centrem v 16. a 17. století. Ve městě se usazovali čínští , japonští , holandští i indičtí obchodníci. V období živého obchodování s čínskými kupci bylo město nazýváno Hai Pho (Přímořské město) . Slavný japonský most Chùa cầu je unikátní stavba, lemovaná buddhistickými pagodami v čínském slohu. Raná historie Hoi an je spojena s Čamy a jejich říší. Čamové využívali k zásobení říše a k obchodu se sousedními zeměmi říční systém. Roku 1535 se portugalský dobrodruh a námořník Antonio de Faria pokusil vytvořit z Faifa hlavní obchodní centrum oblasti. Samotné město Hoi An bylo založeno jako obchodní přístav kolem roku 1595 Nguyenem Hoangem z rodu Nguyenů. V té době byl Hoi An nejdůležitějším obchodním přístavem v oblasti. V 19. století přebírá výsadní postavení nedaleký Da Nang. Hoi An začaly pomalu zanášet usazeniny, a jeho význam v mezinárodním obchodě pomalu ztrácel na důležitosti. Hoi An zůstal zakonzervovaný se svou tradiční architekturou, která, nedotčena francouzskými kolonisty.

Čamové a jejich říše

Čamové, známí též jako Ťamové, jsou členy národnosti, žijící v Kambodži a v jižní části středního Vietnamu v počtu asi 400 000 příslušníků. Ve 2. století n.l. založili mocnou říši Čampa, jež přetrvala až do roku 1471.

Galerie a muzea

Ve městě je spousta drobných muzeí a galerií, která představují historii regionu. Koho zaujala poutavá a jedinečná kultura Čamů, může ji blíže poznat z keramických nálezů či různých religiózních předmětů. Velice zajímavé je muzeum kultury Sa Huynh (149 Tran Phu, Hoi An) , které poskytuje významné informace o původních obyvatelích města, kteří v něm žili asi před 3 000 lety.

Kuchyně

V několika restauracích ve městě jsou nabízeny kurzy vaření. Pokud Vám jídlo v nějaké restauraci chutnalo, nebojte se zeptat přinejmenším na recept.

Ubytování

V novém i starém Hoi An je množství luxusních hotelů, a záleží pouze na Vás, jakému druhu luxusu dáváte přednost. Grassland Hotel na ulici Hai Ba Trung nabízí plně vybavené pokoje a bazén za rozumné ceny. Vrcholem komfortu je však Hoi An Pacific Hotelna ulici Cua Dai, jehož součástí jsou kromě restaurace lázně, velký bazén, možnosti masáží či zapůjčení kol zdarma. K levnějším, a přesto velmi dobře hodnoceným, patří hotel Nhi Nhi v centru.


Informace a fakta

GPS: 15.8781, 108.3321
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:48:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásná architektura, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, levno, krásné pláže, dobrá dostupnost
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: přetížená doprava
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: business, shopping, poznávání historie, festivaly, aktivní dovolenou
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: stará & nová architektura

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hoi An: Recenze

Hoi An prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hoi An