TIXIK.cz » Rakousko » Salzburg » Okres Salzburg » Salzburg » Hohensalzburg

Hohensalzburg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hohensalzburg: Hlídač pokojů
Hohensalzburg Mapa Mapa hotelů Hohensalzburg

Související témata

Hohensalzburg: Fotografie

Doporučené hotely Hohensalzburg


Zobrazit všechny »Hohensalzburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hohensalzburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hohensalzburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Staufeneck12km
Watzmann28km
Lammertal41km
Tüßling57km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pevnosti, Aktuální čas: 06:29:47, Nadmořská výška: 537m, Adresa: Mönchsberg 34, Salzburg, Rakousko, Telefon: +43 662 842430, WWW stránky:

Hohensalzburg je jedna z největších pevností v Evropě . Nachází se v Rakousku , vysoko na Salzburgem , na kopci Festungsberg. Pevnost Hohensalzburg byla vybudována v roce 1077 arcibiskupem Gebhardem. Později v letech 1495 – 1519 byla značně rozšířena arcibiskupem Leonhardem z Keutschachu. Pevnost Hohensalzburg sloužila jako obranný hradní komplex a dočasná rezidence knížecích arcibiskupů. Kromě toho zde však sídlila také kasárna a věznice. Pevnost nebyla nikdy dobyta a to i přes to, že se o to snažili např. během evropského selského povstání. Rozměry objektu jsou 250 x 150 m.V současnosti je pevnost Hohensalzburg přístupná pro turisty po celý rok. Nejzajímavější jsou středověké knížecí komnaty, hradní muzeum, obrazárna arcibiskupů a mučírna. Při návštěvě nikdo také nevynechá zdejší věž, z které se Vám naskytne překrásný výhled na celý Salzburg . Každý rok se tu koná i Mezinárodní letní akademie, kde se setkávají umělci z celého světa. K pevnosti Hohensalzburg se dostanete buď pěšky nebo ozubnicovou dráhou, která je v provozu již od roku 1892.

Informace a fakta

GPS: 47.795, 13.0475
Nadmořská výška: 537 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:32:49

Hohensalzburg: Recenze

Hohensalzburg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Salzburg (0.4km)Siezenheim (4.9km)Guggenthal (4.7km)Elsbethen (4.7km)Wals (6km)Anif (5km)Bergheim (6km)Grödig (6km)Hallwang (7km)

Webmap: 1 2 3