TIXIK.cz » Národní parky » Hoge Veluwe

Hoge Veluwe - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hoge Veluwe: Hlídač pokojů
Hoge Veluwe Mapa Mapa hotelů Hoge Veluwe

Hoge VeluweHoge Veluwe

Související témata

Hoge Veluwe: Fotografie

Doporučené hotely Hoge Veluwe


Zobrazit všechny »


Hoge Veluwe: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hoge Veluwe Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Národní park Hoge Veluwe a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Alternativní názvy: Národní park Hoge Veluwe, Aktuální čas: 12:48:08

Hoge Veluwe je národní park v Nizozemsku. Rozkládá se na téměř 55 km2 v provincii Gelderland, kterou najdete v centrální části země. Nachází se mezi městy Arnhem, Ede, Apeldoorn. Ve vesnicích Otterlo, Hoenderloo a Schaarsbergen jsou umístěny vstupy do Hoge Veluwe. Přístup je do Hoge Veluwe je možný autem nebo veřejnou dopravou. Pak už můžete vybírat z množství rozmanitých stezek a cest pro pěší, cyklisty a cest pro automobily. Otevírací doba Hoge Veluwe se řídí dle ročního období. V letních měsících je to zpravidla od 8 do 20 nebo 21 hodin. Kromě nádherné přírody jsou v Hoge Veluwe k vidění i tři muzea - Kröller-Müller Museum, Museonder a Jachthuis Sint Hubertus a zahrada se sochami. V návštěvnickém centru Hoge Veluwe, které je otevřené od 9,30 do 17 hodin je možné zjistit veškeré informace týkající se návštěvy Hoge Veluwe, prohlídkách muzeí, o dalších aktivitách nebo zakoupit lístky na trasy s průvodcem apod.

Příroda

Krajinu celého Hoge Veluwe tvoří písečné duny, vřesoviště, lesíky a rašelinové močály. Park je situován do oblasti s názvem Veluwe, což je lokalita s největší morénou v Nizozemsku. Většina plochy Hoge Veluwe byla vytvořena v průběhu doby ledové. Hoge Veluwe je jedna z nejrosáhlejších přírodních rezervací v Nizozemsku. K vidění je tu mnoho druhů rostlin a zvířat, z nichž jsou některé velice vzácné a chráněné. Můžete tu spatřit jeleny, srnce, muflony, divočáky, lišky, jezevce, kuny. Mezi vzácné živočichy patří např. krutihlav, bělořit šedý, vřesovištní žáby a někteří ze zástupců hadů.

Možnosti

V Hoge Veluwe je k dispozici propracovaný systém značených stezek pro pěší i cyklisty. Jsou tu na výběr různé tématické stezky, stezky dlouhé i krátké a je možné si pořídit i GPS trasu s digitálním kompasem. Pro návštěvníky je tu připraven systém půjčování kol zdarma, takže se snadno dostanete do částí Hoge Veluwe, které většinou nejsou přístupné autem. Spokojení mohou být i milovníci projížděk na koních, které jsou tu také k dispozici. Přírodu Hoge Veluwe lze obdivovat samostatně s přírodním průvodcem nebo pod vedením zkušeného průvodce.. V návštěvnickém centru naleznete mapy, turistické průvodce a ochotně vám zde budou zodpovězeny všechny vaše otázky. Také můžete nakoupit upomínkové předměty, dřevěné hračky, med od „parkových včel“ a skvělé „Zwienenkeuteltje truffles” – lanýže a další místní výrobky.

Historie Hoge Veluwe

Hoge Veluwe byl založen Antonem Kröllerem a jeho ženou Helene Kröller-Müllerovou. Anton Kröller byl velim úspěšný podnikatel. Pozemky pro Hoge Veluwe zakoupil v roce 1909. Až do roku 1923 byl Hoge Veluwe ponechán volně, aby se zde zabydlela divoká zvířata, zároveň probíhala stavba lovecké chaty a plotů. Lovecká residence, která se uvnitř Hoge Veluwe nachází se nazývá Jachthuis Sint Hubertus nebo jen St. Hubertus. Byla vytvořena Holandským architektem Hendrikem Petrus Berlagem. Helene Kröller-Müllerová byla sběratelka umění a začala i práce na muzeu. Bohužel, kvůli zhoršující se ekonomické situaci, musela být práce zastavena a manželský pár se ocitnul v situaci, kdy si nemohl dovolit dále Hoge Veluwe udržet a provozovat. V roce 1935 byla tedy umělecká sbírka věnována státu Nizozemsko. Stát poté dokončil stavbu Kröller-Müller muzea a Hoge Veluwe byl převzat nadací.

Muzea Hoge Veluweu

Kröller-Müller Muzeum, dům, ve kterém je umístěna sbírka páru Kröller-Müllerových. Obsahuje významná díla umělců jako jsou Vincent van Gogh, Pablo Picaso, Odilon Redon, Georges-Pierre Seuart, Auguste Rodin nebo Piet Mondrrian a další. Museonder, toto muzeum najdete přímo v návštěvnickém centru Hoge Veluwe a zaměřuje se na geologii a biologii oblasti Veluwe. Jachthuis St. Hubertus, lovecká residence pojmenovaná po svatém Hubertovi, patronu myslivců. Návštěva Hoge Veluwe umožní jedinečnou kombinaci relaxace v krásné typické krajině Holandska a kulturních zážitků ve formě prohlídek muzeí nebo uměleckých děl umístěných přímo v přírodě.


Informace a fakta

GPS: 52.0502, 5.9391
Nadmořská výška: 38 m
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 2012-07-23 15:36:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: turistika, cyklistika, jízda na koni
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Charakter parku: pouštní
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Chráněné druhy zvěře: jelen
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: občerstvení, kemp, restaurace, pláž, hřiště, návštěvnické centrum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 3.6019761824546

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hoge Veluwe: Recenze

Hoge Veluwe prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

De Steeg (9km)Arnhem (8km)Hoenderloo (9km)Eerbeek (10km)Wolfheze (11km)Olburgen (13km)Doorwerth (12km)Otterlo (13km)Doesburg (14km)Beekbergen (12km)Heelsum (14km)Brummen (15km)Bronkhorst (17km)Steenderen (17km)Zevenaar (16km)Ede (18km)Hummelo (21km)Wageningen (21km)Apeldoorn (18km)Zutphen (21km)Lunteren (22km)Warnsveld (22km)Bussloo (21km)Eefde (23km)Hengelo (25km)Teuge (22km)Millingen aan de Rijn (22km)

Webmap: 1 2 3