TIXIK.cz » Srbsko » Hodinová věž

Hodinová věž - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hodinová věž: Hlídač pokojů
Hodinová věž Mapa Mapa hotelů Hodinová věž

Související témata

Hodinová věž: Fotografie

Doporučené hotely Hodinová věž


Zobrazit všechny »Hodinová věž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hodinová věž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hodinová věž a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Stari Begej-Carska Bara 41km
Fontána Boj67km
Mešita Bajrakli67km
Ulice knížete Mihailova v Bělehradu67km
Skadarlija68km
Terazije68km
Genex Tower69km
Obedska Bara62km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 21:56:45

Hodinová věž jsou darem rakousko-uherské císařovny Marie Terezie městu Petrovaradin začátkem 18. století. Hodiny pocházejí z Francie . Hodinová věž se nachází v Petrovaradinské pevnosti v Srbsku . Věž s hodinami je znakem měst Petrovaradin a Novi Sad . Stará věž byla zbořena koncem osmnáctého století a byla nahrazena stávající věží. Hodinový stoj je původní. Věž byla postavena v barokním stylu. Průměr ciferníku má je 2,5 m. Mechanismus se skládá ze tří těžišť o hmotnosti 76 kg. Čísla jsou označeny římskými číslicemi jako obvykle ve všech křesťanských kostelích. Hodiny jsou viditelné na všech 4 stranách věže. V horní části věže, na jablku, je korouhvička. Vlajka na stožáru nemá kopí, ale srdce. Hodiny jsou zajímavé tím, že malá ručička ukazuje minuty a velká ručička hodiny. Bylo to proto aby plavci a převozníci na Dunaji viděli z velké dálky a při špatném počasí kolik je hodin. Věž s hodinami ohlašovala jen plné hodiny, protože minuty nebyly tak důležité. Hodiny nejsou zcela přesné. Když je zima zpožďují se a když je teplo tak se předcházejí. Proto se jim říká "opilé hodiny". Během 18. století se platila zvláštní daň za používání hodin.

Informace a fakta

GPS: 45.2535, 19.8612
Nadmořská výška: 93 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:32:59

Hodinová věž: Recenze

Hodinová věž prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Novi Sad (1.2km)Sremska Kamenica (3.8km)Vrdnik (15km)Ruma (28km)Turija (32km)Sremska Mitrovica (36km)Stara Pazova (38km)Novi Bečej (44km)Feketić (47km)

Webmap: 1 2 3