TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » London » Londýn » HMS Belfast

HMS Belfast - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

HMS Belfast: Hlídač pokojů
HMS Belfast Mapa Mapa hotelů HMS Belfast

Související témata

HMS Belfast: Fotografie

Doporučené hotely HMS Belfast


Zobrazit všechny »HMS Belfast: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


HMS Belfast Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, HMS Belfast a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Millenium Bridge1km
Whitehall3km
Lambeth3km
Dockland Light Railway3km
City3km
Chinatown4km
Piccadilly Circus4km
Canary Wharf4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Lodě, Aktuální čas: 11:52:43, Adresa: Morgan's Lane, Tooley Street, City of London, Velká Británie, Telefon: +44 20 7940 6300, WWW stránky:

HMS Belfast je lehký křižník, který v minulosti sloužil britskému válečnému námořnictvu. Dnes je zakotven v Londýně , v obvodě Southwark, na řece Temži, poblíž Tower Bridge a slouží jako muzeum.

Historie

HMS Belfast byl ve své době nejtěžším britským lehkým křižníkem, který se zapojil do bojů druhé světové války. Loď byla spuštěna na vodu 17. března 1938. Do služby pak vstoupila 5. srpna 1939. Bohužel krátce po zahájení války byla poškozena minou. Tato nehoda vyřadila křižník z provozu na tři roky. I přesto se loď zapojila do bojů. Zúčastnila se např. bitvy u Severního mysu a dělostřelecké podpory vylodění v Normandii. Křižník HMS Belfast také sloužil při podpoře sil OSN během korejské války. Vyřazena byla loď 24. srpna 1963. V roce 1971 pak byla zakoupena pro Imperial War Museum. Od 21. října 1971 je zpřístupněna veřejnosti.

Základní údaje

Křižník HMS Belfast je 187 m dlouhý a 20 m široký. Jeho maximální výtlak je 14 325 tun. Pohon zajišťovaly parní turbíny o celkovém výkonu 80 000 HP. Křižník se dokázal dostat na maximální rychlost 32 uzlů. Jeho součástí bylo a je také mnoho zbraní. Posádku tvořilo ve své době 881 mužů.

O muzeu

Dnes jak už bylo zmíněno je přístupný veřejnosti, jelikož slouží jako muzeum. Díky tomu si můžete velkou část lodě projít a zažít, jak se tu vojáci asi museli cítit. Křižník je dodnes zachovaný v perfektním stavu. Prohlídka vám zabere cca 1,5 až 2 hodiny a je vhodné si na ní vzít dobrou obuv, jelikož tu polezete po různých žebřících apod. Križník HMS Belfast je přístupný veřejnosti po celý rok. Od 1. března do 31. října je otevřen od 10 do 18 hodin (poslední vstup v 17 hodin) . Od 1. listopadu do 28. února je otevřen od 10 do 17 hodin (poslední vstup v 16 hodin) . Vstupné stojí 12,95 liber pro dospělé a děti do 16 let mají vstup zdarma.


Informace a fakta

GPS: 51.5066, -0.0813
Nadmořská výška: 5 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:33

HMS Belfast: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24214.5.2011 17:22:34
Návštěvu lodi Belfast si naše pánská část výpravy vynutila hned jako první návštěvu a hned do začátku a téměř 2 hodiny dlouhá procházka se nám moc líbila. Nikdy jsem na bitevním křižníku nebyl a o to víc se mi tady líbilo. Mimo kapitánských můstků má Beflast celkem 5 pater, z čehož možné navštívit je tuším 3 a bohatě to stačí. Díky návštěvě si totiž můžete udělat obrázek o tom, jak se asi námořníkům na podobné lodi žije. Všude nízké a úzké chodby, pro vyšší a zejména silnější osoby bych snad ani nedoporučil vstup, protože přechody mezi jednotlivými patry jsou samozřejmě původní a jsou VELMI malé. Je mi jasné, jak špinavá musela asi loď být za provozu, proto jsem byl překvapený, jak dokonale byla loď čistá, a to včetně veškerých drátků a přepínátek v části lodního motoru. Všude po lodi jsou rozmístěny figuríny a popisy částí lodi/místností, což samo o sobě dělá zajímavou atmosféru. V kuchyni kuchaři vaří, ve společenské místnosti se hrají karty, ve vězení (to je na lodi také) se kroutí vězeň na samotce. Zkrátka jako naživo. Dostanete se až do spodních pater, kde jsou vidět makety dělostřeleckých granátů včetně procesu, jak je dostávali do věží. Pokud budete mít v Londýně špatné počasí, nechte si Belfast na to nejhorší možné, protože většinu času strávíte v interiérech. Návštěvu můžu ale doporučit při každém počasí, je to příjemná změna od památek nebo nákupů.

Města a obce v okolí

Londýn (2km)Kew (14km)Mitcham (13km)Bexley (18km)Croydon (15km)Twickenham (19km)Hounslow (20km)Southall (20km)Teddington (20km)

Webmap: 1 2 3