TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Hlavní náměstí v Krakově

Hlavní náměstí v Krakově - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hlavní náměstí v Krakově: Hlídač pokojů
Hlavní náměstí v Krakově Mapa Mapa hotelů Hlavní náměstí v Krakově

Hlavní náměstí v KrakověHlavní náměstí v Krakově

Související témata

Hlavní náměstí v Krakově: Fotografie

Doporučené hotely Hlavní náměstí v Krakově


Zobrazit všechny »


Hlavní náměstí v Krakově: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hlavní náměstí v Krakově Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hlavní náměstí v Krakově a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Soukenická budova v Krakově0.1km
Collegium Maius0.3km
Jagellonská univerzita, Polsko0.4km
Les Niepołomicka26km
Indiánská vesnice34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 09:38:19, Adresa: Rynek Główny 7/6, Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 433 73 10, WWW stránky:

Hlavní náměstí v Krakově je jedním z největších náměstí v Polsku , a bývalému královskému městu v Malopolsku dělá čest. Kořeny největšího krakovského náměstí můžeme vysledovat až do 13. století a v jeho blízkosti se nacházejí významné krakovské památky, spjaté s jeho bohatou a významnou národní historií.

Historie

Dnes je náměstí největším v Krakově , ale v období středověku bylo především největším trhem v celé Střední Evropě. Zde se setkávaly obchodní cesty, vedoucí zKyjeva dále k Baltu a k severoněmeckým hanzám. Král Boleslav V. Stydlivý (vládl 1243 – 1279) dokonce v roce 1257 udělil Krakovu městská práva. S touto tzv. druhou lokací se Krakovu dostalo jednolitého urbanistického plánu, v jehož rámci bylo projektováno a umístěno Hlavní náměstí. Náměstí bylo určeno místním kupcům a řemeslníkům, a jejich přítomnost, především tkalců, přispěla k vybudování Soukenické haly . Náměstí sdružuje mnoho významných staveb, především světských paláců a luxusních měšťanských domů (Hejtmanský dům a dům Montelupich) . V jednom z nich, v Montelupichu, sídlila po určitou dobu pošta.

A udržujte pořádek!

Kuriozitou je příkaz vydaný městskou radou v roce 1373. Vyhlašuje, že všichni obyvatelé, jejichž domy stojí v blízkosti náměstí, jsou nuceni dodržovat pořádek pod hrozbou trestu.

“Svoboda, celistvost, nezávislost.“

Na začátku března 1794 vypuklo Kosciuszkovo povstání, které bylo vedené ze strany povstalců jako regulérní válka. Vypuklo právě na krakovském Hlavním náměstí. Nominovaný vůdce povstání Tadeusz Kosciuszko den po svém spěšném přesunu z Drážďan do Krakova vyhlásil na krakovském náměstí akt povstání pod hesly „svoboda, celistvost, nezávislost“ a složil přísahu. Krakov se tak stal východiskem tzv. Kosciuszkova povstání.

Kam zajít „na jedno“

Na pivo, aneb jak se v Čechách říká „na jedno“, si můžete na polském náměstí odskočit třeba do pivnice Pod Baranami, kde můžete shlédnout i zajímavý film ve stejnojmenném kině, které se honosí přídomkem „nejlepší kino v Evropě “.


Informace a fakta

GPS: 50.0623, 19.9378
Nadmořská výška: 219 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:36

Hlavní náměstí v Krakově: Recenze

Hlavní náměstí v Krakově prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (0.4km)Rząska (8km)Węgrzce (7km)Szczyglice (9km)Kryspinów (10km)Modlnica (9km)Balice (11km)Libertów (10km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3