TIXIK.cz » Města » Hildesheim

Ubytování Hildesheim, hotely Hildesheim

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hildesheim: Hlídač pokojů
Hildesheim Mapa Mapa hotelů Hildesheim

HildesheimHildesheim

Související témata

Satelitní mapa Hildesheimu, Penziony v Hildesheimu, Luxusní ubytování v Hildesheimu, Autopůjčovny v Hildesheimu, Hildesheim - počasí, Hildesheim: Fotografie

Doporučené hotely Hildesheim


Zobrazit všechny »


Hildesheim: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hildesheim Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Hildesheimu, Plánovač výletů, Hildesheim a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:43:54, Telefon: +49 5121/3070, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
UNESCO

Proti

poměrně draho
slabší noční život

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 52.1496, 9.9486
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:55

Hildesheim: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:09:50
Hildesheim je německé město. Nachází se zde Katedrála sv. Marie a kostel sv. Michala v Hildesheimu které jsou na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Hildesheim leží v severozápadním podhůří Harzu 30 km jihovýchodně od města Hannover na řece Innerste. Je součástí spolkové republiky Dolní Sasko.

Historie města

První písemná zmínka o městě Hildesheim pochází z roku 815. Městská práva získalo v roce 1300. Od roku 1367 bylo město Hildesheim členem Hanzy. V roce 1945 byly velká část města zničena při plošném náletu. Od roku 1989 se ve městě nachází univerzita.

Historické památky města

Město nabízí řadu historických památek. K nejvýznamnějším památkám města patří již zmiňovaná bazilila a kostel. Na náměstí Markt stojí renesanční kašna s plastikou Rolanda a gotická radnice ze 14. století. Vedlle ní stojí Templářský dům se zdobeným renesančním arkýřem. K dalším sakrálním památkám patří gotický kostel sv. Ondřeje se 118 m vysokou věží a románská bazilika sv. Gotharda. Ve městě Hildesheim se zachovalo také několik kráných hrázděných domů.
Ve městě Hildesheim je možné navštívit také muzeu Roemer- und Palizaeus-Museum se sbírkou staroegyptského a peruánského sochařství.

Sport a volný čas

Ve městě Hildesheim se nachází minigolf a šestijamkové golfové hřiště. K relaxaci sportu slouží vnitřní aquapark Wasserparadies s venkovním bazénem.
K dalším sportovištím patří lanové centrum a motokárová dráha.

Města a obce v okolí

HildesheimBarienrode (4.2km)Harsum (6km)Diekholzen (7km)Ahrbergen (9km)Nordstemmen (11km)Burgstemmen (12km)Algermissen (11km)Sehnde (18km)

Webmap: 1 2 3