TIXIK.cz » Města » Švédsko » Västernorrland » Härnösand

Härnösand - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Härnösand: Hlídač pokojů
Härnösand Mapa Mapa hotelů Härnösand

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Satelitní mapa Härnösandu, Autopůjčovny v Härnösandu, Härnösand: Fotografie

Doporučené hotely Härnösand


Zobrazit všechny »Härnösand: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Härnösand Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Härnösand a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Härnösands TeaterDivadla0.1km
Härnösand CathedralKatedrály0.3km
Norra sundetZátoky1km
Södra SundetZátoky2km
MurbergetMuzea2km
SälstensbadetZábavní parky2km
VårdkasbergetKopce2km
Norra utsiktenVyhlídky3km
Pelles utsiktVyhlídky3km
Antjärns CampingKempy9km
Höga Kusten BridgeMosty19km
Pláž HarsangPláže25km
Skiringen LakeJezera26km
Sandö BridgeMosty28km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:12:12, Telefon: +46 611 134 75, WWW stránky:

Härnösand je malebné město, které oplývá řadou architektonických památek. Snoubí se v něm působivé přírodní scenérie s tradiční architekturou venkova a typický městský vzhled. Nachází se ve Švédsku , v severní části země, v provincie Västernorrland, asi 200 km jihozápadně od přístavního města Umeå .

Historické památky

Härnösand láká návštěvníky, jak už bylo zmíněno, na své architektonické památky. Mezi nimi vynikají pastelově barevné dřevěné domy, které pocházejí ze 30. let 18. století. Významnou památkou je zdejší katedrála, která byla v 19. století znovu vystavěna, jelikož po vpádu ruských vojsk roku 1721, v době severní války, byla zničena. Nejkrásnějším náměstím je Stora Torget a nejpůvabnější ulicí je klikatá Östanbäcksgatan. Zajímavou stavbou ve městě je novoklasicistní radnice, která má pastelově oranžovou barvu.

Muzea

Härnösand se může pochlubit i druhým největším muzeem pod širým nebem ve Švédsku . Etnografické muzeum Murberget představuje především lidovou architekturu zdejší oblasti. Na území muzea se nachází přes 80 takových staveb. Nedaleké Länsmuseum vlastní expozici věnovanou dějinám osídlování zdejší krajiny.

Pláže

Vyhlášené pláže patří k nejlepším v celém regionu. Zdejší písečné pláže jsou vyhledávány hlavně milovníky surfování. Dostat se k nim můžete přes poloostrov Härnön nejlépe lodí. Lístky koupíte ve zdejším informačním centru. Nástupiště se nachází asi 200 m od centra města Härnösand. Využít můžete také autobus č.14, který odjíždí z autobusového nádraží na pláže čtyřikrát denně. Pokud by se vám nechtělo cestovat, můžete se vydat na oblázkové pláže, které se nacházejí nedaleko kempu Sälsten, který je snadno dostupný z centra města.

Park

Härnösand je branou do přírodního a kulturního parku Hoga Kusten (což v překladu znamená Vysoký břeh) . Tento park byl zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Turistické služby

Nejlevnější nocleh nabízí hostel Statens Skola För. Ve městě Härnösand jsou k dispozici tři hotely – Hotell Royal, Hotell City a nejluxusnější First Hotel Härnösand . Využít můžete také služeb zdejšího kempu Sälstens. Nechybí tu ani výborné restaurace. Nejoblíbenější restaurací a zároveň hospodou je Kajutan. Město je také rájem milovníků běžeckého lyžování. V zimě je tu k dispozici velký běžecký okruh.

Doprava

Härnösand je nejlépe dostupný letecky. Nejbližší letiště se nachází asi 40 km jižně od města. Je pravidelně spojeno s mezinárodním letištěm ve Stockholmu . Do Härnösandu se z letiště dostanete buď autobusem, nebo taxíkem. Do města se také můžete dopravit vlakem ze Sundsvallu a Stockholmu . Vystoupit pak musíte na zdejším nádraží Järnvägsgatan. Z něho se po několika minutách chůze dostanete k informačnímu centru. To je označené nápisem “Spiran“. Zde si můžete vzít zdarma mapu města, jízdní řády a další materiály. Autobusové nádraží se nachází východně od středu města, na Nybrogatan. Dostanete se k němu z malé kruhové křižovatky před vlakovým nádražím.

První město v Evropě s elektrickým osvětlením

Härnösand byl založen v roce 1585 králem Johanem III. V letech 1710, 1714 a 1720 zasáhly město ničivé požáry, které srovnaly město se zemí. Zajímavostí je, že Härnösandu náleží evropské prvenství v elektrickém osvícení ulic. První lampy se zde rozsvítily roku 1885.

Plusy

převážně dobré počasí
živá a zábavná destinace
hezký přístav

Vhodné pro

shopping
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

papírenský

Aktivity

kayaking
potápění
rybaření
surfování
airsoft


Informace a fakta

GPS: 62.6304, 17.9369
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:17:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.harnosand.se

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, živá a zábavná destinace, hezký přístav, blízko k moři, okolní příroda, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Härnösand: Recenze

Härnösand prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

HärnösandKramfors (34km)

Webmap: 1 2 3