TIXIK.cz » Maroko » Herkulova jeskyně

Herkulova jeskyně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Herkulova jeskyně: Hlídač pokojů
Herkulova jeskyně Mapa Mapa hotelů Herkulova jeskyně

Doporučené hotely Herkulova jeskyně


Zobrazit všechny »


Herkulova jeskyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Herkulova jeskyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Herkulova jeskyně a doprava
Aziz Saint Laurent Private Tours8km
Hrad Guzmán35km
Mešita Ibrahim al Ibrahim60km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 00:15:22

Herkulova jeskyně se nachází 14 km západně od Tangeru na severu Maroka . Leží velmi blízko místa, které po staletí tvořilo hranici mezi Středozemním mořem a Atlantským oceánem. Je to krásné a úžasné místo archeologického významu.

Historie

Podle pověstí jde o místo, na němž odpočíval Herkules po vykonání posledního ze 12 úkolů. Jeskyně ústí směrem k Atlantiku, a během přílivu bývají zaplaveny. Za přílivu jsou zaplavené, částečně umělé jeskyně velmi působivé. Není dnes úplně jasné, jak byly jeskyně vlastně vytvořeny. Oblíbená pověst říká, že byly postaveny starobylou civilizací k obraně. Ve skutečnosti je však jejich vznik zahalen tajemstvím.

Výhled na Gibraltar

Jedinečný je pohled z Herkulovy jeskyně na Gibraltar , zejména pro barevnost panoramat, protože modř Atlantiku a nebe vytváří zajímavý kontrast. Koupání zde může být nebezpečné, kvůli silným proudům - a nezkušeným plavcům doporučujeme vyhledat příhodnější místo na koupání. Někteří lidé říkají, že jeskyně je propojena s jeskyní San Miguel v Gibraltaru , ale nikdo zatím podobné hypotézy nepotvrdil.

Doprava

K jeskyni se lze dostat pěšky podél pobřeží. Tato cesta je však poněkud náročnější, neboť pobřeží sestává z mnoha útesů. Příhodnější je tedy doprava po silnici, v rámci Tangerského okruhu. Nejlepší bude využití služeb průvodce a hotelové dopravy, stejně tak lze využít služeb soukromých dopravců.


Informace a fakta

GPS: 35.7976, -5.8856
Nadmořská výška: 46 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:19:16

Herkulova jeskyně: Recenze

Herkulova jeskyně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí