TIXIK.cz » Itálie » Kampánie » Napoli » Herculaneum

Herculaneum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Herculaneum: Hlídač pokojů
Herculaneum Mapa Mapa hotelů Herculaneum

Související témata

Herculaneum: Fotografie

Doporučené hotely Herculaneum


Zobrazit všechny »Herculaneum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Herculaneum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Herculaneum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Vesuv7km
Santa Lucia, Neapol9km
Castel Capuano9km
Kneippovy lázně35km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 08:05:39, WWW stránky:

Herculaneum jsou ruiny antického města v Itálii . Nacházejí se v jižní části země v oblasti Kampánie cca 10 km jižně od Neapole . Herculaneum zaniklo stejně jako Pompeje a Stabie při výbuchu sopky Vesuv . Od roku 1997 je Herculaneum spolu s Pompejemi zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .

Střípky z historie

Herculaneum je antické město, které podle legendy založil mytický řecký hrdina Herakles. První zmínka o městě pochází z roku 314 př. n. l., kdy se město jmenovalo Herakleion. Herculaneum bylo v té době obehnáno zdí a zaujímalo rozlohu cca 20 ha. Město leželo poblíž silnice, kudy později vedla Via Domitiana. V době zániku žilo ve městě okolo 4000 obyvatel.

Výbuch sopky Vesuv

Herculaneum zaniklo v roce 79 n. l. stejně jako Pompeje . Zdejší obyvatelé ovšem nestihli včas utéct, jelikož město zasáhly v noci velkou rychlostí horké toxické plyny o teplotě 400° až 500°C. Výron plynů doprovázel i vlastní výbuch sopky, ke kterému došlo okolo 13. hodiny odpoledne. Po explozi sopky Vesuv bylo město Herculaneum pokryto 11 - 26 m vysokou vrstvou sopečného prachu.

Současnost

Herculaneum bylo znovuobjeveno až v 18. století, a to díky nálezům kosterních pozůstatků. Herculaneum je méně známé než Pompeje , ačkoli se zde z původního města dochovalo více památek, dokonce i domy se střechami. Archeologové zde odhalili domy bohatých obyvatel, dvoje lázně, baziliku, několik chrámů a divadlo. Dnes stojí na místě antického města novodobé město Ercolano .

Pro veřejnost

Ruiny města Herculaneum jsou celoročně přístupné veřejnosti. Od dubna do října je areál města otevřen denně od 8:30 do 19:30. Od listopadu do března je otevřeno denně od 8:30 do 17 hodin.


Informace a fakta

GPS: 40.8061, 14.3475
Nadmořská výška: 21 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:29:01

Herculaneum: Recenze

Herculaneum prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Trecase (8km)Neapol (9km)Boscoreale (12km)Terzigno (13km)Torre Annunziata (12km)Ottaviano (13km)Pompei (14km)Poggiomarino (16km)Scafati (17km)

Webmap: 1 2 3