TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Helmond

Helmond - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Helmond: Hlídač pokojů
Helmond Mapa Mapa hotelů Helmond

HelmondHelmond

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Satelitní mapa Helmondu, Autopůjčovny v Helmondu, Helmond: Fotografie

Doporučené hotely Helmond


Zobrazit všechny »


Helmond: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Helmond Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Helmond a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Elzas PassageShopping0.5km
Brabant houseDivadla0.8km
Hrad HelmondHrady a zámky0.8km
Jan Visser MuseumMuzea0.9km
De Braak StadiumStadiony1km
Hrad CroyHrady a zámky3km
Heemkamer Barthold van HeesselMuzea3km
Streekmuseum 'T PumpkeMuzea3km
Elderse MolenMlýny5km
Sint Clemens BasisschoolŠkoly7km
Museum 'T Oude RaadhuisMuzea6km
Brede School VrouwkensakkerŠkoly7km
Golf Club De GulbergenGolf7km
Van Gogh DocumentatiecentrumMuzea7km
Bibliotheek DommeldalKnihovny8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:05:50

Plusy

krásná architektura
skvělé jídlo
zábavný noční život
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

textilní
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 51.4817, 5.6611
Nadmořská výška: 18 m
Počet obyvatel: 79 000
Nejbližší letiště: Letiště Eindhoven, 29 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:05:20

Helmond: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1024.8.2011 10:06:19
Helmond je město a oblast v Nizozemsku. Nachází se na jihu země v provincii Severní Brabantsko - Noord-Brabant. Helmond leží na řece Aa na kanálu Zuid-Willems Canal východně od města Eindhoven směrem na Venlo. Je k dosažení po silnici i po železnici. Helmond je známý svými textilními továrnami, slévárnou a velkou průmyslovou zónou na jihu. Ale není to jen průmyslové místo, ale místo historické a turisticky velmi oblíbené.

Historie a současnost

První zmínky o Helmond pocházejí přibližně z roku 1000 n.l. Městská práva pro Helmond byla získána roku 1232. V centru byl roku 1350 postaven hrad. V 15. století byl Helmond sídlem místní vlády. Jako zajímavost tohoto regionu ze zemědělského hlediska je, že zde roku 1552 Don Juan de Villegas založil pěstování cukrové třtiny, tzv. Nueva Segovia de Barquisimeto. Mezi lety 1870 až 1930 Helmond patřil k nějvětším producentům textilu a ocele. Později však byla většina provozů těžkého průmyslu uzavřena. Nyní je Helmond moderní město, které se může pochlubit například nejrozsáhlejším dopravním systémem v zemi. Najdete zde úžasný mix koloniální a moderní architektury, jaký nenajdete asi nikde jinde na světě.

Architektura

Za zmínku stojí tzv. „stromové domy“, které navrhnul pro Helmond architekt Piet Blom v roce 1975. V „kmenu“ se nachází přízemí a schodiště, v „koruně“ pak vlastní bytová jednotka. Domy jsou seskupeny kolem kulturního centra Helmond a ve stejném stylu je postaveno i divadlo. Zajímavá je i budova Boscotondo v centru Helmond nebo městská čtvrť Brandevoort, která je známá svými moderními domy navrženými v tradičním brabantském stylu. Najdete tu i tržnici, kde se pořádají trhy a další akce. Dierdonk je vilová čtvrť Helmond postavená ve stylu 30. let. Je unikátní v celém Nizozemsku.

Historické památky

Mezi nejvíce turisticky lákavé patří hrad Txik_nazev Castle. Tento středověký hrad s vodním příkopem leží poblíž centra města. V Helmond Castle najdete i malé muzeum, které vás provede historii hradu i města.
Starobylé centrum Helmond se nazývá Markt – trh. Každou sobotu můžete navštívit trhy, které se zde stále konají a jsou navštěvovány lidmi z celého širokého okolí.
Dalšími místy, která můžete v Helmond vidět jsou četné kostely a kaple. Mezi nejznámější patří kostel H. St. Luciakerk, Lambertuskerk a St. Trudokerk a kaple Kapel O.L. Vrouw van Binderen.

Kultura

Edah-museum v Helmondu představuje historii známé a úspěšné společnosti EDAH, jejíž jméno bylo spojeno s Helmond od počátku 20. století. Společnost se zabývala prodejem potravin.
Gaviolizaal Helmond je muzeum varhan. Nalznete zde unikátní kousky zahrnující například varhany značky Gaudin a Mortier, pouťové varhany, varhany, které bývaly v tanečních sálech a mnoho dalších zajímavostí.
Gemeentemuseum Helmond, muzeum, ve kterém najdete sbírku umění v celé jeho škále, od starých obrazů, přes moderní až po současnou uměleckou tvorbu. Je tu připravena zábava pro dospělé i pro děti.
Jan Visser Museum v Helmond představuje předměty každodenní potřeby z venkovského života a zemědělství před rokem 1900. Je zařízeno jako statek. Můžete zde ochutnat i domácí chléb a med.
Městem Helmond protéká historický vodní kanál Zuid-Willems Canal. Havenplein, který se nachází v centru je ideálním místem pro odpočinek. Je populární pro posezení na terasách kaváren a podívanou na lodě, které zde proplouvají.

Města a obce v okolí

HelmondMierlo (4.5km)Deurne (9km)Gemert (9km)Asten (10km)Eindhoven (13km)Handel (12km)Heeze (13km)Heusden (13km)