TIXIK.cz » Města » Polsko » Pomořsko » Hel

Ubytování Hel

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hel: Hlídač pokojů
Hel Mapa Mapa hotelů Hel

HelHel

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Helu, Hel - počasí, Hel: Fotografie

Doporučené hotely Hel


Zobrazit všechny »


Hel: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hel Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hel a doprava, Bankomaty, Parkování
Muzea0.3km
Port HelPřístavy0.7km
Lighthouse in HelMajáky1km
Hel BeachPláže1km
Jurata fountainFontány10km
Przystań JachtowaPřístavy13km
Przystań tramwajów wodnych do GdyniPřístavy13km
Chata Rybacka. MuzeumMuzea13km
Chata RybackaMuzea13km
Las dębowyVyhlídky14km
Helská kosaRegiony15km
Wierza widokowaVyhlídky15km
Brzeg zatoki PuckiejVyhlídky15km
Letiště JastarniaLetiště15km
Bunkier SabałaBunkry16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:28:57, WWW stránky:

Hel je městečko na severu Polska . Nachází se na konci Helského poloostrova , asi 33 km od pevniny. Z jedné strany ho omývá Baltské moře a z druhé Gdaňský záliv. V současné době (2011) zde žije kolem 4 000 obyvatel.

Pohled do historie

Městečko neleželo vždy na poloostrově, ale na ostrově. Teprve asi před 300 lety se pás ostrůvků spojil, a tak vznikl dnešní Helský poloostrov. Je mnoho historických důkazů, že ostrůvek byl obydlen od středověku, možná ještě dříve. První písemná zmínka o existenci městečka pochází z roku 1198. v roce 1378 mu byla udělena městská práva . V té době bylo městečko důležitým rybářským a obchodním centrem, a co do významu se mohlo rovnat s Gdaňskem . Poloha ostrůvku hrála i důležitou roli při obraně pevniny. Později byl Hel obranným bodem pro vjezd lodí do Gdaňského zálivu. Ve 20. století zde vznikla vojenská základna, kde trénovaly posádky ponorek. Na začátku druhé světové války byl Hel místo, kde se část polské armády bránila nejdéle. Stejně tak na konci války zde němečtí vojáci bojovali ještě několik dní po kapitulaci. V okolí městečka je potopeno mnoho vraků z různých bitev. V současné době je Hel turistickým a rekreačním centrem.

O městečku Hel

K městu se můžete dostat po silnici, která začíná na pevnině ve městě Wladyslaw a táhne se celým poloostrovem. Souběžně se silnicí běží železniční trať, která končí v Hel. Vzhledem k tomu, že na poloostrově nejsou kopce, pokud se chcete pokochat nádherným výhledem, navštivte původní kostel ze 14. století, jehož věž dnes slouží jako rozhledna. Návštěvu určitě spojte s prohlídkou Muzea mořského rybářství (Muzeum Rybołówstwa Morskiego) , které se nachází v prostorách tohoto kostela. Další úžasný výhled můžete zažít z Helského majáku, který je 41,5 m vysoký. S vojenskou historií města se můžete setkat v Muzeu obrany pobřeží, ve Skanzenu námořní obrany, nebo u pomníku, který je věnovaný statečným obráncům poloostrova.

Moře, moře, Hel

Město je z velké části obklopeno mořem. Na pobřeží je velký přístav a kilometry pláží. Do Helského přístavu vjíždí rybářské i turistické lodě a jachty. V turistické nabídce je výletní plavba nebo rybářská výprava. Maximální povolený ponor lodí je 6 metrů. Pláže jsou písčité a na některých místech se proměnily v turisticky příjemná centra s dobrým zázemím. Poměrně silný vítr láká nadšence windsurfingu a kitesurfingu. V letních měsících se zde koná několik akcí spojených s mořem, například jachtařské závody, rybářský den, nebo Festival pobřežní kreativity, humoru a satiry.


Informace a fakta

GPS: 54.6077, 18.8017
Nejbližší letiště: Letiště Gdańsk Lech Wałęsa, 34 km
Pobřeží: Baltské moře, 20 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:12:20

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hel.eu/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, banka, bar, kemp, doktor, supermarket, nemocnice, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hel: Recenze

Hel prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

HelJurata (10km)Jastarnia (13km)Rewa (19km)Gdyně (19km)Kuźnica (20km)Rumia (27km)Chałupy (25km)Puck (28km)

Webmap: 1 2 3