TIXIK.cz » Havraní skály

Havraní skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Havraní skály: Hlídač pokojů
Havraní skály Mapa Mapa hotelů Havraní skály

Související témata

Havraní skály: Fotografie

Doporučené hotely Havraní skály


Zobrazit všechny »Havraní skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Havraní skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Havraní skály a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 14:07:18, Nadmořská výška: 350m

Havraní skály jsou tvořeny skupinou sedmi pískovcových skalních věží na pískovcovém hřbetu. Nacházejí se cca 1 km severně od obce Radvanec , v Česku .

O skalách

Havraní skály jsou oblíbeným cílem turistů, ale i horolezců. Turisté vyhledávají hlavně nejvyšší z místních skal, která nabízí vyhlídkovou plošinu (v nadmořské výšce 371 m) . Z té se otevírá krásný výhled do širokého okolí. Vidět můžete např. kopce Vlhošť a Ronov, Špičák u České Lípy či výrazný kužel Klíče. Skalisko je zpřístupněno pomocí schodiště již od roku 1829. Horolezci pak vyhledávají hlavně pískovcové skalní věže pojmenované Rozeklaná, Potupená, Půlená, Panenská skála a Ropucha. Havraní skály dosahují výšky až 20 m. Ke skalám se také váže místní pověst. Podle ní představují Havraní skály za trest zkamenělé průvodce zlého rytíře, který tu pronásledoval nevinnou dívku. Podle další místní pověsti měla nejvyšší skála, na které se dnes nachází vyhlídková plošina, sloužit ještě v 17. století jako popraviště Sloupského hradu.

Praktické informace

Havraní skály jsou nejlépe přístupné po zelené turistické značce z Nového Boru . Nebo můžete vyrazit po modré ze Cvikova či obce Radvanec a poté pokračovat po zelené turistické značce.


Informace a fakta

GPS: 50.767, 14.5876
Nadmořská výška: 350 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:22:34

Havraní skály: Recenze

Havraní skály prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nový Bor (2.3km)Kytlice (6km)Kamenický Šenov (8km)Česká Lípa (10km)Jablonné v Podještědí (12km)Česká Kamenice (12km)Jiřetín pod Jedlovou (12km)Chřibská (13km)Žandov (15km)

Webmap: 1 2 3