TIXIK.cz » Města » Havlíčkův Brod

Ubytování Havlíčkův Brod, hotely Havlíčkův Brod

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Havlíčkův Brod: Hlídač pokojů
Havlíčkův Brod Mapa Mapa hotelů Havlíčkův Brod

Havlíčkův BrodHavlíčkův Brod

Související témata

Satelitní mapa Havlíčkova Brodu, Penziony v Havlíčkově Brodu, Havlíčkův Brod - počasí, Havlíčkův Brod: Fotografie

Doporučené hotely Havlíčkův Brod


Zobrazit všechny »


Havlíčkův Brod: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Havlíčkův Brod Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Havlíčkův Brod a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:08:26, Nadmořská výška: 421m, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí

Vhodné pro

poznávání historie
umění
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

filmový
textilní
hudební
IT

Aktivity

rybaření


Informace a fakta

GPS: 49.6078, 15.5807
Nadmořská výška: 421 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 115 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.muhb.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásná architektura, převážně dobré počasí, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Havlíčkův Brod: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:11:15
Havlíčkův Brod je město u řeky Sázava v srdci Českomoravské vrchoviny v České republice. V současnosti zde žije přibližně 25 000 obyvatel. Původní osada u stříbrných dolů byla založena ve 13. století. Později se změnila na královské město, které se až do roku 1945 jmenovalo Německý Brod. Poté bylo pojmenováno podle svého slavného rodáka Karla Havlíčka Borovského. Ve městě Havlíčkův Brod se dochovalo mnoho historických památek. Od 80. let je město památkovou zónou. V centru města se nachází Havlíčkovo náměstí kde stojí řada renesančních domů s barokními štíty. Některé domy jsou pojmenovány nap. U Zlatého lva což je zrekonstruovaný hostinec nebo Stará lékárna z poloviny 15. století kde dnes sídlí Galerie výtvarného umění. Nejvýznamnější je Havlíčkův dům s arkýřem a věžičkou, kde se nachází Muzeum Vysočiny a muzeum věnované Karlu Havlíčku Borovskému. V centru náměstí se nachází kašna z 18. století. Dominantu náměstí tvoří kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ve městě Havlíčkův Brod je dále k vidění středověká Štáflova chalupa nebo městské hradby s rohovými baštami. Nechybí zde ani park s názvem Budoucnost, založený v roce 1889 okrašlovacím spolkem Budoucnost. Jeho rozloha je 25 ha. Nachází se zde celá kaskáda rybníků a řada vzácných dřevin. V centru parku stojí sportovní areál Kotlina s krytým plaveckým bazénem, squashem a fitcentrem. Město Havlíčkův Brod má řadu sportovišť a sportovních a kulturních zařízení.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-22 10:28:28
Havlíčkův brod patří mezi pěkná, udržovaní města ne vysočině. Znám ho dobře....strávila jsem zde spoustu let a panuje tady příjemný poklid. Je tu také spousta zajímavých míst....a hned náměstí, které nyní prodělává rekonstrukci, navozuje příjemnou starobylou atmosféru. Žil a pracoval zde Karel Havlíček Borovský a jeho dům je jako muzeum k nahlédnutí. Morový sloup uprostřed náměstí připomíná i těžké chvíle které náš národ musel prožít. městské domy jsou stále udržované a tvoří příjemný ráz minulých století. určitě doporučuji se tady při cestách na Moravu a vysočinu zastavit a strávit pár chvil.

Města a obce v okolí

Havlíčkův BrodHerálec (12km)Světlá nad Sázavou (14km)Humpolec (18km)Polná (17km)Karlov (24km)Ledeč nad Sázavou (24km)Žďár nad Sázavou (26km)Nové Veselí (26km)

Webmap: 1 2 3