TIXIK.cz » Regiony » Havlíčkobrodsko

Havlíčkobrodsko - ubytování a tipy na výlety, satelitní mapa (okres Havlíčkův Brod)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Havlíčkobrodsko: Hlídač pokojů
Havlíčkobrodsko Mapa Mapa hotelů Havlíčkobrodsko

HavlíčkobrodskoHavlíčkobrodsko

Související témata

Havlíčkobrodsko: Fotografie

Doporučené hotely Havlíčkobrodsko


Zobrazit všechny »


Havlíčkobrodsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Havlíčkobrodsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Havlíčkobrodsko a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 15:43:10, Nadmořská výška: 534m

Havlíčkobrodsko je součástí kraje Vysočina a jeho území má mírně zvlněný charakter Českomoravské vrchoviny. Vyšší oblasti se nacházejí pouze na severovýchodě okresu kde začínají kopcovité terény CHKO Železná hory a CHKO Žďárské vrchy. Oblast se je známa vynikající kvalitou životního prostředí.

Město Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod je přitažlivé, starobylé město, jehož historie sahá až k počátku 13. století. Ve městě se nachází řada muzeí a galerií. Například Galerie výtvarného umění, Hanusovský dům a Okresní vlastivědné muzeum. Havlíčkův dům připomíná život a dílo význačného českého novináře , spisovatele a politika Karla Havlíčka Borovského. Dominantou města je věž kostela Nanebevzetí Panny Marie v Havlíčkově Brodě. Tato 40 m vysoká věž má nejstarší funkční zvon v Čechách, který byl zhotoven ve 30. létech 14 století.

Památky a města Havlíčkobrodska

Nejvýznamnějšími městy regionu jsou po Havlíčkově Brodu město Habry s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, Golčův Jeníkov, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Ždírec nad Doubravou a Přibyslav. V Chotěboři je zámek s anglickým parkem, v Ledči nad Sázavou hrad a další mohutný hrad najdeme v Lipnici. V oblasti je ještě mnoho dalších zámků a zámečků, proto za všechny jmenujme ještě zámek Přibyslav. Milovníci historie budou mít radost z řady muzeí. Městské muzeum je v Chotěboři, hasičské v Přibyslavi a Haškův památník v Lipnici. Nedaleko Přibyslavi padl husitský vojevůdce Jan Žižka a je zde jeho mohyla. Středověk nám ještě připomenou zříceniny u Chřenovic, u Ronova, Ronovec u Dol.Krupé a tvrz Melechov. Za zmínku stojí i vyhlídková věž na Melechově.

Rekreace v čisté krajině

Havlíčkobrodsko patří k nejméně zalidněným územím. Velké množství menších obcí, zalesněné vrchy, pole louky a potoky dávají oblasti doslova pohádkový nádech. Díky čistému životnímu prostředí je tato oblast ideální pro aktivní odpočinek. Poloha oblasti ve středu republiky a vynikající dopravní dostupnost napomáhají návštěvnosti této krásné krajiny.

Informace a fakta

GPS: 49.6653, 15.5366
Nadmořská výška: 534 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:38

Havlíčkobrodsko: Recenze

Havlíčkobrodsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Havlíčkův Brod (7km)Světlá nad Sázavou (10km)Ledeč nad Sázavou (19km)Herálec (16km)Humpolec (19km)Skryje (20km)Karlov (27km)Seč (22km)Polná (24km)Třemošnice (23km)Hlinsko (29km)Želiv (27km)Nasavrky (28km)Žďár nad Sázavou (31km)Zbraslavice (30km)Nové Veselí (31km)Čáslav (29km)Jihlava (30km)Pelhřimov (35km)Bítovany (35km)Heřmanův Městec (33km)Slatiňany (35km)Kutná Hora (37km)Chrudim (37km)Přelouč (41km)Třešť (42km)Veletov (44km)

Webmap: 1 2 3