TIXIK.cz » Města » Norsko » Rogaland » Haugesund

Haugesund - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Haugesund: Hlídač pokojů
Haugesund Mapa Mapa hotelů Haugesund

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Haugesundu, Luxusní ubytování v Haugesundu, Autopůjčovny v Haugesundu, Haugesund: Fotografie

Doporučené hotely Haugesund


Zobrazit všechny »Haugesund: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Haugesund Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Haugesund a doprava, Parkování
Haugesund StadiumStadiony0.5km
Haraldshaugen CampingKempy2km
Tonjer LighthouseMajáky2km
Norheim kirkeNáboženství4km
Karmoy IslandOstrovy4km
Karmsund BridgeMosty4km
BøvågenZátoky6km
Arquebus krigshistorisk museumMuzea6km
Gloppe havnZátoky6km
Notte HamnZátoky7km
Letiště HaugesundLetiště8km
StakkastadvatnetJezera8km
AksdalsvatnetJezera9km
Husøy IslandOstrovy9km
VigdarvatnetJezera11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:41:17, Telefon: +47 52 74 30 00, WWW stránky:

Haugesund je přístavní město, které je známé filmovým festivalem, jenž se tu koná. Město ležící v malebné krajině Norska , v ústí fjordů do moře. Najdeme ho na západním pobřeží země, asi 310 km západně od hlavního města Oslo a asi 110 km vzdušnou čarou jižně od města Bergen . V současnosti zde žije 35 000 obyvatel.

O městě Haugesund

Haugesund nebyl mezi turisty příliš znám. Bylo to dáno polohou města, které leží v odlehlejší části Norska , na březích Severního moře. Poslední dobou ale Haugesund začínají turisté čím dál častěji objevovat. Velice oblíbené a hojně navštěvované jsou festivaly jazzu a také slavný filmový festival.

Zajímavosti města Haugesund

Zajímavostí je už jen to, že Haugesund leží kromě pevniny také na dvou ostrovech. S ostrovy je pevninská část spojena mosty. Na každém z ostrovů jsou z jedné strany přístaviště a doky, druhá část ostrovů je spíše obytná (směrem k pevnině) .

Architektonické památky

V Haugesundu se dochovalo několik zajímavých pamětihodností. Patří mezi ně především krásná radnice v centru města. Nedaleko od radnice, směrem na jih, najdete mohylu Krosshaugen a také kamenný kříž. Tento kříž byl postaven kolem roku 1000 při příležitosti křesťanských shromáždění v Haugesundu.

Pátý největší vodopád v Norsku

Nezapomenutelnou krásou vás uhrane vodopád Langfoss, který se řítí z výšky 600 metrů. Někteří ho považují za nejkrásnější kaskádovitý vodopád na světě.

Pověst o konci světa

Pokud se vydáte z centra směrem na jih po silnici č. 47, dojedete asi po 5 km ke krásnému a velkému kostelu krále Hakona Hakonssona. Jeho 6,5 metrů vysoká věž je nakřivo. Je nakloněna směrem ke kostelu a říká se, že až jednou spadne, nastane den posledního soudu. Vstup a prohlídka kostela jsou zdarma. Hned vedle kostela se nachází nově zrekonstruovaný vikinský dvorec. Po něm vás průvodci provedou v dobových kostýmech.

Výlety do okolí Haugesundu

Po silnici č. 47 se z Haugesundu dostanete na ostrov Karmoy. Na jeho úplném konci najdete obec Skudeneshavn. Zde se nachází malebný přístav, který lemují bílé dřevěné domky, postavené hned u vody. Většina loděk kotví přímo u domů. Je tu také velké muzeum Malandsgarden, které se věnuje vývoji zemědělství a mořeplavby v tomto kraji. Prohlédnout si také můžete pokoje vybavené dobovým nábytkem.

Turistické informace

Turistickou kancelář, kde vám ochotný personál poradí s dotazy vztahujícími se k Hagesundu a jeho okolí, najdete v ulici Smedasundet 171. Otvírací doba se mění během roku, podle toho, je- li turistická sezóna nebo ne.

Doprava

Nejbližší letiště je od Haugesundu vzdáleno pouhých 10 km směrem na jih. Létají sem jak vnitrostátní linky, tak i mezinárodní lety. Například pravidelná linka do Osla létá 5krát denně. Jelikož je Haugesund přístav, je možné využít k dopravě i trajekty. Do Haugesundu jezdí pravidelné linky z nejbližších měst, jako jsou Bergen či Stavanger , ale samozřejmě se dostanete trajektem i do dalších měst. Do ostatních měst však nejsou spoje tak časté. Kousek od centra pak najdete moderní autobusové nádraží. Odtud jezdí pravidelné linky do Osla , Bergenu , Stavangeru a do řady dalších měst.

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
dobrá dostupnost

Proti

příliš mnoho turistů

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní

Business travel (průmysl)

olejářský


Informace a fakta

GPS: 59.4115, 5.2717
Nadmořská výška: 18 m
Nejbližší letiště: Letiště Haugesund
Pobřeží: Severní moře, 5,2 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://haugesund.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká, námořní, mezinárodní letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Haugesund: Recenze

Haugesund prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

HaugesundKopervik (14km)Skudeneshavn (29km)Stord (43km)Rubbestadneset (45km)Randaberg (50km)

Webmap: 1 2 3