TIXIK.cz » Města » Norsko » Troms » Harstad

Harstad - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Harstad: Hlídač pokojů
Harstad Mapa Mapa hotelů Harstad

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Autopůjčovny v Harstadu, Satelitní mapa Harstadu, Harstad: Fotografie

Doporučené hotely Harstad


Zobrazit všechny »Harstad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Harstad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Harstad a doprava, Čerpací stanice, benzinky
RamfloeyaKopce3km
Harstad CampingKempy4km
Harstad Golf ClubGolf4km
Tjeldsund BridgeMosty19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:52:34, WWW stránky:

Harstad je město v Norsku . Nachází se na severním konci ostrova Hinnøya, který patří do souostroví Vestarålen . Město Harstad je vzdáleno asi 50 km severozápadně od přístavního města Narvik . V současnosti tam žije okolo 19 000 obyvatel. Harstad je zároveň největší město souostroví Vestarålen .

O městě

Město Harstad je poměrně rušné. Oproti jiným poklidným městům na severu Norska se tam nachází vyspělý průmysl. Jelikož město leží na pobřeží, má svůj vlastní přístav. Přes svůj moderní a průmyslový ráz nabízí město Harstad několik zajímavostí. Většina z nich se nalézá severně od centra města, na poloostrově Trondes.

Zajímavosti

Na poloostrov Trondes se dostanete z centra města Harstad po silnic Fv6. Zajímavé je Trondenes Historiske Senter (historické centrum) , ve kterém se dozvíte o historických událostech spojených se skandinávským středověkem. Muzeum se věnuje také době vikingské na ostrově Hinnøya a nejrůznějším bitvám. Kousek od tohoto centra stojí krásný kostel Trondenes Kirke, který pochází z roku 1150 a nechal ho tam postavit král Øystein. Tento kostel byl postaven na počest vítězství křesťanů nad vikingy. Dlouhou dobu byl tento kostel kousek od města Harstad nejsevernějším křesťanským kostelem Norska . Kostel byl původně postaven jako dřevěný, ale v roce 1250 byl přestavěn a dřevo bylo nahrazeno kameny. Zároveň začal sloužit jako pevnost proti ruským nájezdníkům.

Adolf Kanonen

Harstad se může pochlubit údajně největším kanónem na pevnině. Kanón byl pojmenován Adolf Kanonen a lze ho vidět na kopci v severní části poloostrova Trondes. Pochází ze II. světové války a byl používán německým dělostřelectvem. Má úctyhodnou ráži kanónu o průměru 406 mm. Můžete si ho ale prohlédnout pouze v organizované prohlídce, které jsou od června do poloviny srpna vždy v 11, 13, 15 a 17 hodin. Kanón totiž leží ve vojenském prostoru, a proto Vás k němu nepustí jen tak.

Aktivity

Ve městě Harstad můžete také relaxovat ve vodním komplexu Grottebadet. Je to krytý vyhřívaný komplex plný nejrůznějších atrakcí. Najdete tam plavecké bazény, vodní peřeje, tobogany, parní místnosti a jiné atrakce. Otevírací doba je Po – Pá od 10 – 20 hodin, So + Ne v časech 11 – 18 hodin.

Ubytování

Ve městě se můžete ubytovat v několika hotelích. Oblíbené jsou především hotely Grand Nordic Hotel a Rainbow Hotel Harstad, což je zároveň nejnovější hotel ve městě. Levnější ubytování najdete například v hostelu Harstad Vandrerhjem. Tam je však možné se ubytovat pouze v letních měsících, po zbytek roku totiž funguje jako škola. Je z něho pěkný výhled na přístav. Po silnici Rv83 směřující na město Narvik dojedete ke kempu Harstad Camping, kde naleznete příjemné tábořiště u vody. Dají se tam zapůjčit veslice a motorové čluny.

Stravování

Restaurace nabízejí tradiční norské pokrmy a rybí speciality. Jsou tam i restaurace orientující se na jinou než norskou kuchyni. Například podnik Druen nabízí steakové pokrmy ze zámoří. Velmi oblíbený je podnik Gamelbrygga, který je zároveň restaurací a také zábavním podnikem. Má dvě patra a lze ho najít v přístavišti v docích. V přízemí je hudební bar, v poschodí pak noční klub s víkendovými diskotékami.

Doprava

Do města Harstad se můžete dostat leteckou dopravou. Asi 35 km jižně od města je letiště Evenes, které se využívá také pro dopravu do města Narvik . Z letiště Vás pohodlně do Harstadu dovezou autobusy. Cesta z letiště trvá kolem hodiny. Na letiště létají přímé spoje z hlavního města Oslo , dále pak z měst Trondheim , Bodø a Tromsø . Do města Harstad jezdí také několik trajektů. Dobré jsou spoje do města Tromsø . Staví tam také příbřežní trajekt Hurtigruten. Je možné využít i autobusové dopravy. Pravidelné linky jezdí do měst Narvik , Sortland a Fauske .

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné pláže
dobrá dostupnost
vynikající víno
hezké hory

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

strojírenský
olejářský

Aktivity

kayaking
rybaření
surfování
rafting


Informace a fakta

GPS: 68.8025, 16.5456
Nejbližší letiště: Letiště Harstad/Narvik, 45 km
Pobřeží: Norské moře, 24 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://harstad.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, skvělé jídlo, krásné pláže, dobrá dostupnost, vynikající víno, hezké hory, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Harstad: Recenze

Harstad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Harstad

Webmap: 1 2 3