TIXIK.cz » Čína » Hangzhou

Hangzhou, Čína - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hangzhou: Hlídač pokojů
Hangzhou Mapa Mapa hotelů Hangzhou

Související témata

Hangzhou: Fotografie

Doporučené hotely Hangzhou


Zobrazit všechny »Hangzhou: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hangzhou Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hangzhou a doprava, Parkování


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 23:41:16

Hangzhou je nejdelší most na světě. Nachází se v Číně. Leží ve východní části země, cca 90 km od nejlidnatějšího města Šanghaje .

Nejdelší most na světě

Příprava projektu začala v roce 1994 a trvala skoro 10 let. Pracovalo na ní 600 expertů. V roce 2003 byla zahájena stavba. Ta byla dokončena 26. června 2007. Poté se most Hangzhou musel ještě jeden rok podrobovat různým testům a zkouškám, a tak byl zpřístupněn až v květnu roku 2008. Jeho délka je téměř 36 kilometrů a rozpětí mezi dvěma nejvzdálenějšími podpěrami je úctyhodných 448 metrů. Celková šířka mostu Hangzhou je 33 m. Maximální povolená rychlost na mostě je 100 km/h. Vstupní poplatek stojí v přepočtu cca 12 dolarů. Most spojuje dva regiony Šanghaj a Ningbo. Díky tomuto mostu se tak zkracuje vzdálenost jejich dopravního spojení o 120 kilometrů. Zajímavostí je, že uprostřed mostu Hangzhou se staví servisní ostrůvek o rozloze 10 tisíc čtverečních metrů, který stojí na pilířích. Zde bude umístěno servisní centrum pro automobily spojené s možností stravování a ubytování. Nebude zde chybět ani vyhlídková věž ve tvaru koule.


Informace a fakta

GPS: 30.462, 121.1232
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 12:14:27

Hangzhou: Recenze

Hangzhou prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí