TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Richmond upon Thames » Hampton Court Palace

Hampton Court Palace - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hampton Court Palace: Hlídač pokojů
Hampton Court Palace Mapa Mapa hotelů Hampton Court Palace

Hampton Court PalaceHampton Court Palace

Související témata

Hampton Court Palace: Fotografie

Doporučené hotely Hampton Court Palace


Zobrazit všechny »


Hampton Court Palace: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hampton Court Palace Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hampton Court Palace a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Královské botanické zahrady v Kew8km
Gower14km
Stamford Bridge13km
Kensington Gardens16km
St. David´s18km
Lambeth18km
Dockland Light Railway18km
City18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 20:12:58, WWW stránky:

Hampton Court Palace je královský palác ležící v západní části Londýna , ve Velké Británii . Tento impozantní palác, postavený z červených cihel, z doby Tudorovců je zasazen do prostředí nádherných zahrad, blízko řeky Temže.

Pohled do historie

Již od 13. století stál na tomto místě statek Rytířů maltézského kříže. V roce 1514 koupil místní pozemky arcibiskup z Yorku, Thomas Wolsey. Ten si nechal postavit sídlo po vzoru italských kardinálských paláců. Thomas Wolsey palác dlouho neobýval. Upadl v nemilost krále a oficiálně sídlo daroval králi Jindřichu VIII. Ten nechal přistavět velkou středověkou aulu, tenisový kurt a velkolepý orloj. Další velkou přestavbou prošel palác na konci 17. století, kdy byly některé části nově přestavěny. Dvě křídla paláce dokonce postavil největší anglický architekt Sir Christopher Wren. Od roku 1760 palác přestal být využíván jako královské sídlo. Po rekonstrukci zpřístupnila královna Viktorie Hampton Court Palace veřejnosti, v roce 1838.

Prohlídka Hampton Court Palace

Do Hampton Court Palace se vstupuje velkou branou z roku 1530, která vede na první nádvoří k bráně Anny Boleynové. V paláci je exhibice věnovaná období vlády Tudorovců. Dozvíte se zde jak žili, co jedli, jak se oblékali, jak se bavili nebo jak se vařilo. Velká část výstavy je věnovaná Jindřichu VIII, Kateřině Aragonské a Thomasu Wolsey. Mezi nejúchvatnější místnosti patří Velký sál a Královská kaple. V obrazové galerii se prý dodnes zjevuje duch Kateřiny Howardové, kterou nechal král popravit za cizoložství. Mezi další zajímavé prostory patří State Apartments, kde nábytek a dekorace vytvořili významní řemeslníci, z nichž nejznámější je Varrio. I Hampton Court Palace má své duchařské příběhy a záhady, což jistě nadchne příznivce tajemných historek. Pokud navštívíte Hampton Court Palace, určitě nevynechejte přilehlé zahrady. Pěstuje se v nich sta tisíce rostlin, které připravují návštěvníkům úchvatnou podívanou. Jedna část zahrady byla již v 17. st. upravena jako přírodní bludiště (Maze) . Tuto atrakci ocení děti i dospělí. Toto bludiště navštívili i hrdinové z knihy Tři muži ve člunu a pes od Jerome Klapka Jerome.

Akce spojené s Hampton Court Palace

Po celý rok se koná mnoho akcí. K nejnavštěvovanějším patří Hampton Court Palace Flower Show, kdy můžete koupit některé květiny ze zahrady, nebo festival hudby Hampton Court Palace Festival . Mnoho dětí s rodiči sem míří na Hampton Court Funfair, kdy v těsné blízkosti paláce vznikne na několik dní zábavní park.


Informace a fakta

GPS: 51.4033, -0.3375
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:13:36

Hampton Court Palace: Recenze

Hampton Court Palace prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Teddington (2.7km)Esher (4.2km)Claygate (4.8km)Twickenham (4.9km)Sunbury (6km)Shepperton (8km)Hounslow (7km)Weybridge (9km)Cobham (9km)

Webmap: 1 2 3