TIXIK.cz » Města » Norsko » Finnmark » Hammerfest

Hammerfest - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hammerfest: Hlídač pokojů
Hammerfest Mapa Mapa hotelů Hammerfest

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Hammerfestu, Hammerfest: Fotografie

Doporučené hotely Hammerfest


Zobrazit všechny »Hammerfest: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hammerfest Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hammerfest a doprava, Parkování
GjenreisningsmuseetMuzea0.2km
Museum of Postwar ReconstructionMuzea0.2km
Hammerfest BayZátoky0.7km
Letiště HammerfestLetiště2km
Forgotten BayZátoky8km
SvartfjelletHory11km
Stallogargo TunnelTunely19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:23:52, Telefon: +47 78 40 74 00, WWW stránky:

Hammerfest je pobřežní město v Norsku . Nachází se na severu země, v provincii Finnmark, přibližně 210 km severovýchodně od Tromsø . Od hlavního města Oslo je vzdálené více než 1300 km severovýchodně. Žije zde 6700 obyvatel.

Historie města Hammerfest

Hammerfest a jeho dnešní okolí bylo podle dostupných informací osídleno již kolem roku 1620. Statut města získal Hammerfest v roce 1789. Díky svému rozvoji spojenému s rybářstvím a obchodem se stal vůbec prvním městem Evropy, ve kterém bylo zavedeno elektrické pouliční osvětlení. Město si prošlo za dobu své existence několika těžkými obdobími. V roce 1856 byl Hammerfest silně poničen bouří. Roku 1890 jej potkala další katastrofa, když skoro celý lehl popelem při ničivém požáru. Velké požáry potkaly Hammerfest také v roce 1944 během 2. světové války při bombardování nacisty.

O městě Hammerfest

Město Hammerfest leží na pobřeží a má dobrou strategickou polohu. Zdejší přístav je velice dobře vybaven a oblíben především mezi rybáři a polárními lovci. Ti jej využívají ke svým zastávkám při rybolovu a lovu v severních oblastech. Hammerfest bývá hlavně místními obyvateli označován jako nejsevernější město světa.

Zajímavosti města Hammerfest

Z turistických zajímavostí nabízí Hammerfest několik muzeí a expozic. V budově, kde sídlí turistická kancelář, najdete Královskou historickou společnost ledních medvědů. Zdejší expozice se věnuje především místním tradicím a lovu v oblasti Arktidy. Pokud se budete chtít dozvědět něco o městě Hammerfest z doby 2.světové války, navštivte Gjenreisningsmuseet. Toto muzeum mapuje události kolem roku 1944, kdy bylo město bombardováno a zapalováno nacisty, a jeho následnou obnovu. Na poloostrově Fuglenes, ležícím přes zátoku naproti Hammerfest, najdete základy pevnosti Skansen. Původní pevnost pocházela z napoleonských válek. Stojí tu také mramorový sloup Meridianstøtta. Tento sloup tu připomíná první změření zakřivení zeměkoule. Na základě těchto výpočtů pak bylo možné spočítat velikost a tvar naší planety. Přímo ve městě Hammerfest se nachází Hammerfest Kirke. Je to soudobý kostel pocházející z roku 1961. V protější ulici naleznete kapli z roku 1933. Je to jediná budova ve městě, která přežila bez úhony bombardování během 2. světové války. Pěkně z výšky si můžete Hammerfest prohlédnout z kopce Salen. Ten je vysoký 86 metrů a na jeho vrcholu se můžete občerstvit v restauraci Turistua. Cesta na kopec trvá asi 10 minut a začíná v parčíku za místní radnicí.

Ubytování, stravování

Město Hammerfest Vám nabídne k ubytování několik hotelů. Oblíbený je Quality Hammerfest Hotel. Má dobrou polohu kousek od přístaviště a je z něho krásný výhled na fjord. Hotel má svou restauraci a najdete tu například i saunu a solárium. Pěkný výhled na město nabízí hotel Skytterhuset ležící na kopci. Původní ubytovna byla zrekonstruována a v současnosti je to příjemný hotel. Skromnější ubytování najdete v kempu Storvannet. Tento kemp je jediný v okolí města Hammerfest, a tak tu bývá občas problém sehnat místo. K dispozici jsou zde i sruby, jinak místa pro stany či karavany. Dobře se najíte především v hotelových restauracích v hotelu Rica či v hotelu Quality Hammerfest Hotel. Ve městě najdete několik rychlých občerstvení či skromnějších restaurací.

Doprava

Město Hammerfest má dobré spojení s okolím především autobusovou dopravou. Autobusy jezdí pravidelně do měst Alta , Karasjok či do Kirkenesu . Dostat se do města můžete také po moři. Trajekty Hurtigruten, plující kolem norského pobřeží, tu mají pravidelnou zastávku.


Informace a fakta

GPS: 70.6624, 23.6824
Nejbližší letiště: Letiště Hammerfest
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:34

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hammerfest.kommune.no/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, okolní příroda, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hammerfest: Recenze

Hammerfest prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hammerfest (0km)

Webmap: 1 2 3