TIXIK.cz » Města » Německo » Hamburk » Hamburk

Ubytování Hamburk

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hamburk: Hlídač pokojů
Hamburk Mapa Mapa hotelů Hamburk

HamburkHamburk

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Hamburku, Tipy na výlety poblíž Hamburku, Luxusní ubytování v Hamburku, Apartmány v Hamburku, Levné ubytování v Hamburku, Autopůjčovny v Hamburku, Penziony v Hamburku, Hamburk - počasí, Hamburk: Fotografie

Doporučené hotely Hamburk


Zobrazit všechny »


Hamburk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hamburk Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Hamburku, Plánovač výletů, Hamburk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
St. Mary's CathedralKatedrály0.2km
Dresdner BankBanky0.2km
Occupy HamburgKempy0.2km
HSH NordbankBanky0.2km
St. PetriVyhlídky0.2km
Instituto CervantesŠkoly0.2km
Honorarkonsulat von KeniaAmbasády0.3km
Chocoversum HachezMuzea0.3km
Conrad Hinrich Donner BankBanky0.4km
Markthalle HamburgUmělecká centra0.4km
Kunsthaus HamburgMuzea0.5km
Bank of ChinaBanky0.5km
KunstvereinMuzea0.5km
ParlamentsbibliothekKnihovny0.5km
Hamburg City HallRadnice0.5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:09:00, WWW stránky:

Plusy

osobitá místní atmosféra
dobré pivo
město s kosmopolitním charakterem
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
zábavný noční život
má zábavní park
milí lidé

Proti

poměrně draho
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

kánoistika
cyklovýlety
lázeňství
kasína
shopping
rybaření
golf
bungee jumping
plavby
safari

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká
mezinárodní letiště
námořní
železniční
metro


Informace a fakta

GPS: 53.55, 10
Nadmořská výška: 24 m
Počet obyvatel: 1 8 00  000
Pobřeží: Severní moře, 15 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:15:03

Hamburk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:22:30
Hamburk je německé svobodné hanzovní město. Nachází se na severozápadě země, na pobřeží Baltského moře. Leží na řece Labe a Alster. Je druhou největší německou metropolí a jedním z největších přístavů v Evropě. Hamburk získal své jméno podle hradu, který zde nechal v roce 808 postavit císař Charlemagne. Hamburk byl několikrát zničen jak válkami tak požáry. Největší požár tu byl v roce 1842. Trval čtyři dny a zpustošil kostely, radnici a mnoho dalších budov. Rekonstrukce po požáru trvala dlouhých 40 let. Během spojeneckého bombardování v průběhu 2. světové války došlo k dalšímu poničení města. Po znovu sjednocení Německa v roce 1990 se stal Hamburk opět důležitým přístavním městem. Ráz tohoto města utvářejí elegantní nákupní pasáže, cihlové budovy komplexu Speicherstadt, ale také moderní Hafen City, nespočet mostů, příkopů a kanálů, rozlehlé parky a plochy zeleně v centru města. Mezi nejvýznamnější památky patří radnice, nynější sídlo senátu, kostel Sv. Michala, kostel Sv. Petra, kostel Sv. Jakuba a kostel Sv. kateřiny. Dále Čtvrť Blankenese, čtvrť červených luceren Sankt Pauli s proslulou ulicí Reeperbahn, která nabízí mnoho druhů zábavy. V centru města Hamburk je čtvrť Alstad, kde se nachází jezero na kterém lze jachtařit. Hamburk Vám nabízí přes 40 divadel z nichž nejznámější je divadlo Deutsches Schauspielhaus, Kampnagel a státní opera. Dále zde najdete na 60 muzeí. Mezi nejvýznamnější patří galerie výtvarného umění a galerii současného umění (Kunsthalle Hamburg). Hamburk láká také spoustou festivalů a pravidelných akcí. Mezi ně patří např. Hamburger Dom, Hafengeburtstag, cyklistické soutěže Vattenfall Cyclassics a hamburský Marathon, což je jeden z nejvyhlášenějších maratónů v celém Německu. V součanosti žije ve městě Hamburk cca 1,8 milionů obyvatel.
 Aura: 50Recenze: 5728.9.2010 22:03:35
Hamburk je jedno z nejkrásnějších přístavních měst, která jsem navštívila. A snad možná bych si troufla říct, že i nejkrásnější. Velké lodě i menší lodičky, spousta obdivovatelů tohoto kouzelného města, šplouchající voda a křik racků snažících se zachytit alespoň vůni čerstvých ryb přístavních trhů... A dětské sny o bytí mořeplavcem a doplout až tam, kam lidské oči nedohlédnou... Idylická představa, nemyslíte? :)

Města a obce v okolí

Hamburk (0km)Ellerbek (12km)Rellingen (16km)Neu Wulmstorf (16km)Wentorf bei Hamburg (18km)Wedel (20km)Aumühle (21km)Hittfeld (18km)Buxtehude (21km)

Webmap: 1 2 3