TIXIK.cz » Města » Hamburk

Ubytování Hamburk

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hamburk: Hlídač pokojů
Hamburk Mapa Mapa hotelů Hamburk

HamburkHamburk

Související témata

Satelitní mapa Hamburku, Tipy na výlety poblíž Hamburku, Luxusní ubytování v Hamburku, Apartmány v Hamburku, Levné ubytování v Hamburku, Autopůjčovny v Hamburku, Penziony v Hamburku, Hamburk - počasí, Hamburk: Fotografie

Doporučené hotely Hamburk


Zobrazit všechny »


Hamburk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hamburk Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Hamburku, Plánovač výletů, Hamburk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:02:06, WWW stránky:

Plusy

osobitá místní atmosféra
dobré pivo
město s kosmopolitním charakterem
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
zábavný noční život
má zábavní park
milí lidé

Proti

poměrně draho
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

kánoistika
cyklovýlety
lázeňství
kasína
shopping
rybaření
golf
bungee jumping
plavby
safari

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká
mezinárodní letiště
námořní
železniční
metro


Informace a fakta

GPS: 53.55, 10
Nadmořská výška: 24 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:03

Hamburk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:30
Hamburk je německé svobodné hanzovní město. Nachází se na severozápadě země, na pobřeží Baltského moře. Leží na řece Labe a Alster. Je druhou největší německou metropolí a jedním z největších přístavů v Evropě. Hamburk získal své jméno podle hradu, který zde nechal v roce 808 postavit císař Charlemagne. Hamburk byl několikrát zničen jak válkami tak požáry. Největší požár tu byl v roce 1842. Trval čtyři dny a zpustošil kostely, radnici a mnoho dalších budov. Rekonstrukce po požáru trvala dlouhých 40 let. Během spojeneckého bombardování v průběhu 2. světové války došlo k dalšímu poničení města. Po znovu sjednocení Německa v roce 1990 se stal Hamburk opět důležitým přístavním městem. Ráz tohoto města utvářejí elegantní nákupní pasáže, cihlové budovy komplexu Speicherstadt, ale také moderní Hafen City, nespočet mostů, příkopů a kanálů, rozlehlé parky a plochy zeleně v centru města. Mezi nejvýznamnější památky patří radnice, nynější sídlo senátu, kostel Sv. Michala, kostel Sv. Petra, kostel Sv. Jakuba a kostel Sv. kateřiny. Dále Čtvrť Blankenese, čtvrť červených luceren Sankt Pauli s proslulou ulicí Reeperbahn, která nabízí mnoho druhů zábavy. V centru města Hamburk je čtvrť Alstad, kde se nachází jezero na kterém lze jachtařit. Hamburk Vám nabízí přes 40 divadel z nichž nejznámější je divadlo Deutsches Schauspielhaus, Kampnagel a státní opera. Dále zde najdete na 60 muzeí. Mezi nejvýznamnější patří galerie výtvarného umění a galerii současného umění (Kunsthalle Hamburg). Hamburk láká také spoustou festivalů a pravidelných akcí. Mezi ně patří např. Hamburger Dom, Hafengeburtstag, cyklistické soutěže Vattenfall Cyclassics a hamburský Marathon, což je jeden z nejvyhlášenějších maratónů v celém Německu. V součanosti žije ve městě Hamburk cca 1,8 milionů obyvatel.
 Aura: 50Recenze: 572010-09-28 22:03:35
Hamburk je jedno z nejkrásnějších přístavních měst, která jsem navštívila. A snad možná bych si troufla říct, že i nejkrásnější. Velké lodě i menší lodičky, spousta obdivovatelů tohoto kouzelného města, šplouchající voda a křik racků snažících se zachytit alespoň vůni čerstvých ryb přístavních trhů... A dětské sny o bytí mořeplavcem a doplout až tam, kam lidské oči nedohlédnou... Idylická představa, nemyslíte? :)

Města a obce v okolí

Hamburk (0km)Ellerbek (12km)Rellingen (16km)Neu Wulmstorf (16km)Wentorf bei Hamburg (18km)Wedel (20km)Aumühle (21km)Hittfeld (18km)Buxtehude (21km)

Webmap: 1 2 3