TIXIK.cz » Města » Halle

Ubytování Halle, hotely Halle

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Halle: Hlídač pokojů
Halle Mapa Mapa hotelů Halle

HalleHalle

Související témata

Satelitní mapa Halle, Penziony v Halle, Luxusní ubytování v Halle, Autopůjčovny v Halle, Halle - počasí, Halle: Fotografie

Doporučené hotely Halle


Zobrazit všechny »


Halle: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Halle Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Halle, Plánovač výletů, Halle a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:59:17, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
koncerty

Proti

nepříjemné chladno v zimě
chaotické dopravní značení

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
umění
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

chemický


Informace a fakta

GPS: 51.4795, 11.9692
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:03

Halle: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:10:46
Halle je německé město nad řekou Sálou. Nachází se v Sasku - Anhaltsku 30 km severozápadně od Lipska. Obývá jej kolem 290 000 obyvatel.
Původně zde stála slovanská osada. V 10. století se stala součástí Magdeburského arcibiskupství. Sídlo se stalo městem v roce 1150. V roce 1625 byla ve městě Halle založena univerzita.

Historické památky města Halle

.
Jako pozůstatek městského opevnění stojí při jihovýchodním okraji městského jádra Lipská věž - Leipziger Turm. Centrum města Halle tvoří náměstí Markplatz. Dominantu náměstí tvoří Červená věž. U věže stojí barokní Rolandova socha a v jižní části náměstí novogotický Městský dům. Nejvýznamnější městskou stavbou je chrám P. Marie. V renesančním zámečku se nachází sbírka hudebních nástrojů a v renesančním domě Muzeum dějin města Halle. Nedaleko náměstí Markplatz stojí kostel sv. Mořice a kostel sv. Jiří. Mezi významné památky města Halle patří také pozdně goticky přestavěný dóm. V ulici Grosse Nikolaistrasse se nachází přísstupný dům, kde se narodil hudení skladatel G.F. Handel. Ve městě Halle nechybí ani solivarnické muzeum. Na severozápadním okraji města Halle stojí gotický hrad Moritzburg. Zde vystavuje Státní galerie německé umění 19. a 20. století. Nedaleko hradu se rozkládá botanická zahrada. Ve městě Halle je také k vidění výstava - Říše slonů.

Sport a volný čas

Město Halle nabízí mnoho příležitostí ke sportování. Nechybí zde přírodní koupaliště, několik krytých bazénů, opičí dráha u přírodního koupaliště, sportovní haly, stadiony a mnoho dalších sportovních míst.

Města a obce v okolí

HalleTeutschenthal (12km)Landsberg (14km)Wiedemar (16km)Schochwitz (16km)Glesien (18km)Neehausen (19km)Schkeuditz (20km)Kötschlitz (20km)

Webmap: 1 2 3