TIXIK.cz » Města » Kanada » Nové Skotsko » Halifax

Halifax - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Halifax: Hlídač pokojů
Halifax Mapa Mapa hotelů Halifax

Související témata

Největší města v Kanadě, Satelitní mapa Kanady, Satelitní mapa Halifaxu, Tipy na výlety poblíž Halifaxu, Luxusní ubytování v Halifaxu, Autopůjčovny v Halifaxu, Halifax: Fotografie

Doporučené hotely Halifax


Zobrazit všechny »Halifax: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Halifax Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Halifaxu, Plánovač výletů, Halifax a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
St.Matthias ChurchNáboženství0.1km
Saint Antonios ChurchNáboženství0.1km
Army MuseumMuzea0.7km
Cornwallis Street Baptist Church ONáboženství1km
St Patricks Church Restoration SocietyNáboženství1km
West End United Baptist ChurchNáboženství0.8km
Uniacke SquareNáměstí0.9km
Museum of Natural HistoryMuzea1km
Maritime Command MuseumMuzea0.9km
Citadel HillPevnosti1km
Scotia SquareNáměstí1km
Cogswell TowerNáměstí1km
Saunders ParkParky1km
Barrington TowerNáměstí2km
Duke TowerNáměstí2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:22:47

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.6517, -63.5957
Nadmořská výška: 60 m
Počet obyvatel: 300 000
Rok založení města: 1749
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:49:19

Halifax: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:11:37
Halifax je významné historické město v Kanadě . Nachází se na východním pobřeží u Atlantského océnu, v provincii Nové Skotsko, jejíž je i hlavním městem. Historie města sahá do 18. století, přesně do roku 1749, kdy tu byla založena osada.

Halifax představuje a představoval strategický bod při plavbě mezi Kanadou a Evropou, což bylo využito hlavně v historii. V letech 1928 – 1971 tudy prošli miliony přistěhovalců. Důležitou roli měl také přístav během obou světových válek.

Halifax se také proslavil díky Halifaxskému výbuchu, který byl jedním z největších nejaderných explozí zaviněných člověkem v historii lidstva. Výbuch se odehrál 6. prosince 1917, kdy se tu v přístavu srazily norská loď Imo s francouzskou nákladní lodí Mont Blanc, která měla na své palubě 2400 tun výbušnin. Výbuch zničil celý přístav a přilehlou část Halifaxu.

Od roku 1996 se Halifax spojil s dalšími městy Dartmouth a Bedford. A tak má dnes město cca 359 000 obyvatel a je označováno HRM – Halifax Regional Municipality. Mezi největší turistické zajímavosti patří přístaviště č. 21, kterým prošli miliony lidí a kde je dnes muzeum Pier 21 . Dále je to mořské muzeum, zahrady Halifax , guvernerský palác a původní britská pevnost Citadela Hill. Za prohlídku jinak také určitě stojí zdejší historické centrum, které je sice malé, ale moc hezké. Nejvyšší budovou města Halifax a celé provincie je Fenwick Place, která slouží místním studentům, kteří studují na zdejší univerzitě. Zajímavostí je, že mnoho pokojů je dodnes nedodělaných a např. bazény v budově nemohou být napuštěny, jelikož architekti nepočítali s váhou vody.

Halifax jinak disponuje mezinárodním letištěm Stanfield a je spojen s ostatními velkými městy Kanady železnicí VIA Rail Canada.

Města a obce v okolí

HalifaxTimberlea (12km)Enfield (31km)

Webmap: 1 2 3