TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Hale Mirowskie

Hale Mirowskie - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hale Mirowskie: Hlídač pokojů
Hale Mirowskie Mapa Mapa hotelů Hale Mirowskie

Hale MirowskieHale Mirowskie

Související témata

Hale Mirowskie: Fotografie

Doporučené hotely Hale Mirowskie


Zobrazit všechny »


Hale Mirowskie: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hale Mirowskie Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hale Mirowskie a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Teatr Kamienica0.5km
Varšavské ghetto1km
Kubického podloubí2km
Hula Kula2km
Klub Medyk2km
Hřbitov Powązkowski2km
Hrad Ujazdów3km
Hala Torwar4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 07:15:33, Adresa: Plac Mirowski 1, Warsaw, Polsko

Hale Mirowskie jsou architektonická dvojčata ve Varšavě v Polsku . Jsou to obchodní haly, které byly postaveny za účelem pořádání mezinárodních výstav. Jsou unikátní připomínkou polské architektury 19. století ve stylu tzv. fine de siécle. Byly vystavěny na Mirowském náměstí, odkud také pochází jejich společný název. Oba sály byly postaveny v letech 1899 – 1901, kdy byl starostou Varšavy ruský generál Nikolaj Bibikov.

Plány stavby

Architektonický návrh k provedení stavby zhotovili Boleslaw Milkowski, Ludwik Panczakiewicz, Apoloniusz Nieniewski a Władysław Kozłowski. Jejich návrh se opíral o dřívější návrhy Stefana Szyllera.

Hale Mirowskie za války

První roky druhé světové války obě haly přežily bez větších škod, utrpěly pouze menší šrámy během varšavského povstání (1. srpen 1942) . V srpnu 1944 zaútočila na Varšavu německá armáda. Obě haly byly vypáleny, ale zdivo obrovský tlak vydrželo a konstrukce zůstala stát. Haly měly být následně podle plánů strženy, naštěstí se od této varianty upustilo. Haly byly později využívány k prodeji zeleniny a ryb.

Rekonstrukce

Západní hala, Mirowka, byla po rekonstrukci otevřena v listopadu 1962 a stále slouží jako obchodní centrum. Východní hala, tzv. Stráž, byla zrekonstruována již v roce 1953 a sloužila po nějaký čas jako tělocvična. Dnes je majitelem radnice a její část je využívána boxerskou asociací.


Informace a fakta

GPS: 52.2388, 20.9968
Nadmořská výška: 113 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:30

Hale Mirowskie: Recenze

Hale Mirowskie prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (3.2km)Stare Babice (11km)Raszyn (10km)Konotopa (12km)Pustelnik (14km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (20km)Otrębusy (20km)Nadarzyn (21km)

Webmap: 1 2 3