TIXIK.cz » Města » Halden

Halden - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Halden: Hlídač pokojů
Halden Mapa Mapa hotelů Halden

Související témata

Luxusní ubytování v Haldenu, Satelitní mapa Haldenu, Halden: Fotografie

Doporučené hotely Halden


Zobrazit všechny »Halden: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Halden Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Halden a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:21:10, Telefon: +47 69 17 45 00

Halden je město v Norsku . Nachází se blízko hranic se Švédskem, na konci Iddefjordu, cca 30 km jihovýchodně od města Fredrikstad . V současnosti zde žije 22.000 obyvatel.

O městě Halden

Halden leží mezi skalnatými mysy na konci Iddefjordu a má krásný malý přístav. Kolem je přístav lemován restauracemi a obchůdky. Historie města Halden je spojena s několika válkami. Sloužil jako pevnost během hannibalských válek v letech 1643 – 1645. Město Halden bylo roku 1644 opevněno hradbami ze dřeva. Toto opevnění se ale během dalších nájezdů neosvědčilo a tak byla v roce 1661 započata stavba pevnosti. Dnešní Halden je poklidné městečko, které láká návštěvníky na poklidnou atmosféru a několik zajímavostí.

Zajímavosti města Halden

Na kopci nad městem Halden nalezneme pevnost Fredriksten. Tuto pevnost se několikrát pokoušeli získat Švédové, ale nikdy se jim to nepovedlo. K pevnosti nad městem Halden se dostanete po dlážděné cestě z ulice Festningsgata. Ze stejné ulice pak vede i silnice pro auta. Blízko pevnosti se nachází válečné muzeum mapující bitvy se Švédy až po okupaci nacisty. V pevnosti se nachází několik zajímavých starých budov. Pokud se chcete prohlédnout město Halden z výšky, je tu několik vyhlídek. Je to místo u děl na Královnině baště ( Dronningen ) , z hodinové věže či. V pevnosti se provádějí také prohlídky s průvodcem.

Ubytování, restaurace

Možností ubytování nabízí město Halden několik . Pro méně náročné je zde kemp Fredriksten Camping ležící mezi sromy a blízko pevnosti. Kemp je velice dobře udržovaný. Ve městě Halden naleznete hotely Park Hotel, Grand Hotel nebo také ubytování v rodiiném hostelu ve škole na předměstí Tosterod. Výbroné restaurace jsou situovány přímo u malebného přístavu. Město Halden nabídne také několik podniků otevřených dlouho do noci jako jsou bary a puby Siste Reis Pub či Dickens.

Doprava

Město Halden má dobré spojení s okolím díky silnicím, ale také po železnici. Kousek od města vede mezinárodní silnice E6, po které se dostanete až do Osla pokud pojedete na sever či až do dánské Kodaně pokud vyrazíte na jih. Ve městě Halden najdete vlakové nádraží. Odtud jezdí každou hodinu do Osla vlaky. Dostanete se odsud i do švédského Göteborgu nebo Malmö. Autobusové nádraží pro dálkové spoje se nachází hned vedle přístavu. Odtud jezdí pravidelné spoje do Osla či Fredrikstadu.


Informace a fakta

GPS: 59.1225, 11.3853
Nadmořská výška: 8 m
Nejbližší hranice: Švédsko, 2.7 km
Vzdálenost do hlavního města: Oslo, 116 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:26:11

Halden: Recenze

Halden prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Halden (0km)Sarpsborg (24km)

Webmap: 1 2 3