TIXIK.cz » Města » Haag

Haag - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Haag: Hlídač pokojů
Haag Mapa Mapa hotelů Haag

HaagHaag

Související témata

Satelitní mapa Haagu, Tipy na výlety poblíž Haagu, Autopůjčovny v Haagu, Haag: Fotografie

Doporučené hotely Haag


Zobrazit všechny »


Haag: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Haag Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Haag a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:51:28


Informace a fakta

GPS: 52.0694, 4.308
Nadmořská výška: 4 m
Vzdálenost do hlavního města: Amsterdam, 51 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:36:19

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: metro, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Haag: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:04:21
Haag je třetí největší město v Nizozemí a sídlo nizozemské vlády, parlamentu a královny. Nachází se v západní části země, na pobřeží Atlantického oceánu, jihozápadně od hlavního města Amsterdam . Haag v současnosti obývá kolem 495 000 obyvatel a je to moderní město s parky a vilovými čtvrtěmi.

Haag a jeho historie

Haag založil roku 1248 William II., hrabě holandský a král německý. Ve městě sídlí kromě vládních úřadů i mezinárodní instituce, jako jsou například Stálý rozhodčí soud, Mezinárodní soudní dvůr, Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii, Mezinárodní trestní soud a další. Od 19. století se ve městě konala řada mírových konferencí a Haag se postupně stalo sídlem velvyslanectví řady států.

Památky města Haag

Haag má svoje centrum, které se nazývá Binnenhof. Je to soubor správních budov, kde sídlí ministerstva, vláda a obě komory parlamentu. K významným stavbám Binnenhofu patří například Rytířský sál, což je gotická stavba s vysokým štítem a válcovitými věžemi. V Binnenhofu se nachází i Mauritshuis - Královská obrazárna, která je umístěna v klasicistním paláci. Ve vězeňské bráně, která patřila k dřívějšímu hradu, se nachází expozice středověkých mučidel. Za prohlédnutí stojí také radnice z roku 1565 - Oude Stadhuis a Grote Kerk, což je velký gotický kostel z roku 1539 se šestibokou věží. Jižně od Grote Kerk se nachází rybí trh. Město Haag nabízí také několik muzeí. Museum Bredius má soukromou sbírku holandských mistrů ze 17. století, Haag Historisch Museum je věnované historii města a PTT je museum pošty a telekomunikací.

Zábava a atrakce

Haag nabízí vedle historických domů, paláců a muzeí také řadu možností zábavy. Například Drievliet - zábavní park pro celou rodinu s různými atrakcemi (autíčka, kolotoče, pohádkové domy, cesta na měsíc atd.) . Navštívit můžete i Omniversum - speciální filmovou projekci, zaměřenou na vesmír a přírodovědnou tématiku. Na předměstí města se nachází Scheveningen, nejvyhledávanější přímořské lázně v celém Nizozemsku . Haag hostí také řadu festivalů, z nichž je nejznámější pravděpodobně Jazz in de Gracht, což je dvoudenní jazzový festival, který probíhá v červenci na lodích s plochým dnem a v místních barech.

Doprava

Haag je nejlépe dostupný vlakem, nicméně má i letiště, které sdílí s městem Rotterdam . Návštěvníci však častěji využívají letiště v Amsterdamu - Amsterdam Airport Schiphol, do kterého jede z Haagu několik vlaků za hodinu.

Města a obce v okolí

Poeldijk (8km)Ter Heijde (10km)Zoetermeer (12km)Schipluiden (10km)'s-Gravenzande (13km)Hook of Holland (16km)Maasland (15km)Moerkapelle (19km)Hazerswoude-Dorp (20km)

Webmap: 1 2 3