TIXIK.cz » Města » Vietnam » Ha Tien

Ubytování Ha Tien, hotely Ha Tien

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ha Tien: Hlídač pokojů
Ha Tien Mapa Mapa hotelů Ha Tien

Ha TienHa Tien

Související témata

Ha Tien: Fotografie

Doporučené hotely Ha Tien


Zobrazit všechny »


Ha Tien: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ha Tien Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hà Tiên a doprava
Car Ferry to Phu QuocPřístavy0.8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:39:03

Ha Tien je město na vzdáleném jihozápadě Vietnamu v provincii Kien Giang. Na rozloze 8, 851 ha žije dnes okolo 40 000 obyvatel, na dohled celníkům na hranicích s Kambodžou . Místo vás dozajista uchvátí nádhernými plážemi, jejichž stopy v písku smývá Jihočínské moře, a které se zakusují do Asijské pevniny v Thajském zálivu . Do tohoto poklidného pohraničního města zavítá velmi málo turistů. Ti, kteří si cestu do příhraničního města najdou, však budou odměněni posvátným klidem, vznešenými pagodami a majestátní krajinou.

Historie

Ha Tien založila skupina čínských osadníků, odpůrců dynastie Qing, kteří souhlasili s vládou čínských Mingů. Vedl je Mo Jiu (Mạc Cửu) , jehož pagoda je dnes jednou z nejkrásnějších staveb jižního Vietnamu. Když skupinka osadníků dorazila po strastiplné cestě plné nebezpečí a všemožných útrap do Đàng Trongu (jižní Vietnam tak byl nazýván za vlády prvních Nguyenů) , vládci dynastie Nguyen nařídili králi Khmerů (tehdejšímu vazalu jižní Vietnamské říše) , aby čínským kolonistům daroval půdu. Přistěhovalci zde vybudovali několik trhů a proměnili místo v hlavní obchodní centrum oblasti. Město se brzy prosadilo jako významný mezinárodní přístav, jehož návštěvníci se plavili pod vlajkami Nizozemska či Portugalska . Závistiví thajští piráti město přirozeně opakovaně napadali, proto se Mo Jiu rozhodl k závažnému kroku. Uzavřel přátelství s Nguyenskými pány, stal se jejich hlavním vazalem a uznal jejich naprostou suverenitu. Mo Jiu byl zase Nguyenskými pány za tento „velkorysý“ (ale dobře motivovaný) akt povýšen na post vládce města. Inu, politika byla za všech časů stejná. Kupec Mo Jiu zemřel v roce 1735, po sedm generací však vydržela jeho úmluva, díky které si mohli Jiuovi potomci užívat výsad autonomní šlechty.

Macuuovo mauzoleum a další zajímavosti

V této hrobce je pochován samotný zakladatel města. Jeho potomci jsou pochováni na terasách svahu za mauzoleem. Za svůj výstup k mauzoleu budete velkoryse odměněni nádherným výhledem na rýžová políčka a pobřežní pahorky. Kousek od mauzolea, blíže k městu, stojí chrám Quan Thanh, v němž můžete spatřit úžasné nástěnné malby. Nejspíše vás překvapí želvy, které mají na pozemcích chrámu možnost volného pohybu. Asi šest kilometrů západně od města Ha Tien podél Mac Tien Tich omývají vody zálivu břeh s hnědým pískem na Mui Nai. Tři kilometry dále po Mac Thien Tich na okraji jeskyně Thach Hang připomíná památních v podobě sevřených pěstí utrpení 130 lidí, které v roce 1978 zavraždili Pol Potovi nohsledové. Kambodža leží pouhé dva kilometry odtud.

Doprava

Autobusy jezdí do Ha Tienu z hlavního města provincie Rạch Giá , stejně jako z Chau Doc pravidelně. Hraniční přechod mezi Ha Tienem a Kambodžským Kampotem byl otevřen teprve v roce 2007, vztahy mezi oběma zeměmi nebyly vždy vzorem příkladného a ohleduplného chování. V současné době, například jezdí pravidelně trajekty na ostrov Phú Quốc, který patří Vietnamu. Vzpomeňme na ostrov mezi Severní a Jižní Koreou , neblaze proslulý Jonpchjong. Tamní obyvatelé by jistě vietnamsko-kambodžkou upřímnou snahu o urovnání sporů uvítali.

Ubytování

Ubytovat se můžete například v tříhvězdičkovém Hotelu Ha Tien, na ulici Tran Hau, který se nalézá v samém středu města.


Informace a fakta

GPS: 10.3833, 104.4833
Nadmořská výška: 8 m
Nejbližší letiště: Letiště Rach Gia, 85 km
Nejbližší hranice: Kambodža, 5,8 km
Pobřeží: Jihočínské moře, 3,7 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:48:07

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště, v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ha Tien: Recenze

Ha Tien prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ha Tien